Sportability

Washington High School Boys Lacrosse  >   2022 WHSBLA Varsity  >   Schedule

Schedule Filter
Show

Schedule
Date Time   Teams   Location
Sat 3/12/2022 2:00p   (NL) Mountain View at Mount Si Mount Si HS
5:00p   (NL) Bellarmine Prep at Bellevue Bellevue HS
5:00p   (NL) Mercer Island at Tahoma Maple View MS
6:00p   (NL) O'Dea at Eastlake Eastlake HS
7:00p   (NL) Bainbridge at Issaquah Issaquah HS
7:00p   (NL) South Kitsap at Rogers Rogers HS
7:00p   (NL) Glacier Peak at Skyline Skyline HS
7:00p   Snohomish at Stanwood Stanwood HS
Mon 3/14/2022 7:00p   (NL) O'Dea at Curtis Curtis HS
7:00p   (NL) Monroe at Meadowdale Meadowdale Playfields
Tue 3/15/2022 5:30p   Squalicum at Burlington Edison Skagit River Park
6:00p   (NL) Bellingham at Lynden Bender Fields
6:00p   Glacier Peak at Cedarcrest Big Rock Sports Field
7:00p   (NL) Jackson at Archbishop Murphy Archbishop Murphy HS
7:00p   (NL) Olympia at Graham Kapowsin Bethel HS
7:00p   Overlake at Eastside Catholic Eastside Catholic HS
7:00p   (NL) Auburn Riverside at Emerald Ridge Emerald Ridge HS
7:00p   (NL) Kamiak at Arlington Haller Middle School
7:00p   Bothell at Inglemoor Inglemoor HS
7:00p   Seattle Prep at Kennedy Catholic Kennedy Catholic HS
7:00p   (NL) Bainbridge at Lake Washington Lake Washington HS
7:00p   Vashon at North Kitsap North Kitsap HS
7:00p   Orting at White River Orting HS
7:00p   Bellarmine Prep at Rogers Rogers HS
7:00p   (NL) Sehome at Sedro-Woolley Sedro-Woolley HS
7:00p   (NL) Richland at Selah SOZO Sports Complex
7:00p   Lake Stevens at Stanwood Stanwood HS
8:00p   (NL) Tahoma at Issaquah Issaquah HS
8:00p   Juanita at Mercer Island Mercer Island HS
8:00p   (NL) Shorecrest at Snohomish Snohomish HS
Wed 3/16/2022 7:00p   Seattle Academy at Blanchet Blanchet HS
7:00p   Puyallup at Curtis Curtis HS
7:00p   (NL) Selah at Chiawana Highland Park
7:00p   (NL) Mountain View at Hillsboro (OR) Oregon
7:00p   Enumclaw at Stadium Stadium Bowl
7:30p   (NL) Hermiston at Wenatchee Apple Bowl
7:30p   (NL) Kamiakin at Richland Badger Mountain Park
7:30p   (NL) Skyline at Roosevelt Roosevelt HS
8:00p   (NL) Seattle Prep at Eastlake Eastlake HS
Thu 3/17/2022 5:00p   Mt. Spokane at Central Valley Ridgeline HS
5:30p   (NL) Anacortes at Lynden Bender Fields
7:00p   (NL) Sumner at Olympia Capital HS
7:00p   (NL) Graham Kapowsin at Emerald Ridge Emerald Ridge HS
7:00p   Rogers at Tahoma Maple View MS
7:00p   (NL) Burlington Edison at Sedro-Woolley Sedro-Woolley HS
7:00p   Bellingham at Sehome Sehome HS
7:00p   North Kitsap at South Kitsap South Kitsap HS
7:00p   Eastside Catholic at O'Dea Upper Genesee
7:30p   (NL) Lewis & Clark at Gonzaga Prep Gonzaga Prep
8:00p   West Seattle at Lincoln Lower Woodland #7
Fri 3/18/2022 5:00p   Kennedy Catholic at Lakeside Lakeside HS
7:00p   Bonney Lake at Auburn Riverside Auburn Riverside HS
7:00p   Ballard at Bainbridge Bainbridge HS
7:00p   Overlake at Blanchet Blanchet HS
7:00p   Bellarmine Prep at Emerald Ridge Emerald Ridge HS
7:00p   White River at Enumclaw Enumclaw HS
7:00p   Cedarcrest at Arlington Haller Middle School
7:00p   (NL) Kamiakin at Hanford Hanford HS
7:00p   (NL) Meadowdale at Jackson Kasch Park
7:00p   (NL) Richland at Mountain View Kings Way Christian
7:00p   (NL) Kamiak at Monroe Monroe HS
7:00p   Lake Washington at Mount Si Mount Si HS
7:00p   Liberty at North Creek North Creek HS
7:00p   Klahowya at Gig Harbor Peninsula HS
7:00p   Newport at Skyline Skyline HS
7:00p   (NL) Wenatchee at Selah SOZO Sports Complex
7:00p   Seattle Prep at Seattle Academy Upper Genesee
7:00p   Peninsula at Vashon Vashon HS
7:30p   (NL) Chiawana at Hermiston Hermiston HS
8:00p   Bellevue at Eastlake Eastlake HS
8:00p   Snohomish at Lake Stevens Lake Stevens HS
8:00p   Mercer Island at Redmond Redmond HS
8:00p   (NL) Nathan Hale at Roosevelt Roosevelt HS
Sat 3/19/2022 1:00p   (NL) Richland at Camas Camas HS
6:00p   Curtis at Tahoma Maple View MS
7:00p   Juanita at Issaquah Issaquah HS
7:00p   Inglemoor at Sammamish Sammamish HS
7:00p   Rogers at Puyallup Sparks Stadium
7:00p   Bothell at Woodinville Woodinville HS
Mon 3/21/2022 7:00p   Sumner at Bellarmine Prep Bellarmine Prep
7:00p   (NL) Lynden at Sehome Sehome HS
7:00p   (NL) West Seattle at Vashon Vashon HS
Tue 3/22/2022 5:00p   (NL) Lewis & Clark at Central Valley Ridgeline HS
6:00p   (NL) Jackson at Cedarcrest Big Rock Sports Field
7:00p   Squalicum at Anacortes Anacortes HS
7:00p   Arlington at Archbishop Murphy Archbishop Murphy HS
7:00p   (NL) Shorecrest at Bainbridge Bainbridge HS
7:00p   Burlington Edison at Bellingham Bellingham HS
7:00p   (NL) Graham Kapowsin at Curtis Curtis HS
7:00p   Tahoma at Emerald Ridge Emerald Ridge HS
7:00p   Stadium at Enumclaw Enumclaw HS
7:00p   Skyline at Juanita Kirkland Lacrosse Center
7:00p   Woodinville at Lake Washington Lake Washington HS
7:00p   Blanchet at Seattle Prep Lower Woodland #7
7:00p   Stanwood at Monroe Monroe HS
7:00p   Issaquah at Newport Newport HS
7:00p   Bonney Lake at White River White River HS
7:30p   (NL) Chiawana at Richland Badger Mountain Park
7:30p   Mead at Gonzaga Prep Gonzaga Prep
8:00p   Lincoln at Ballard Ballard HS
8:00p   Redmond at Bellevue Bellevue HS
8:00p   (NL) Snohomish at Eastside Catholic Eastside Catholic HS
8:00p   (NL) Meadowdale at Lake Stevens Lake Stevens HS
8:00p   Eastlake at Mercer Island Mercer Island HS
Wed 3/23/2022 5:00p   Lakeside at Overlake Overlake School
7:00p   Orting at Auburn Riverside Auburn Riverside HS
7:00p   (NL) Graham Kapowsin at Bellarmine Prep Bellarmine Prep
7:00p   Sammamish at Bothell Bothell HS
7:00p   (NL) Puyallup at Olympia Capital HS
7:00p   Liberty at Inglemoor Inglemoor HS
7:00p   Peninsula at South Kitsap South Kitsap HS
7:00p   (NL) Hermiston at Selah SOZO Sports Complex
7:00p   Kennedy Catholic at Seattle Academy Upper Genesee
8:00p   (NL) O'Dea at Glacier Peak Glacier Peak HS
Thu 3/24/2022 5:00p   Central Valley at Mead Mead HS
5:00p   (NL) Lewis & Clark at Mt. Spokane Mt. Spokane HS
5:30p   (NL) Lynden at Burlington Edison Skagit River Park
6:00p   (NL) Shorecrest at Cedarcrest Big Rock Sports Field
7:00p   Emerald Ridge at Curtis Curtis HS
7:00p   (NL) Selah at Hanford Hanford HS
7:00p   Vashon at Klahowya Klahowya Secondary
7:00p   Anacortes at Sehome Sehome HS
7:00p   (NL) Sedro-Woolley at Squalicum Squalicum HS
7:30p   (NL) Kamiakin at Chiawana Highland Park
8:00p   Seattle Prep at Eastside Catholic Eastside Catholic HS
8:00p   (NL) Tahoma at Skyline Skyline HS
Fri 3/25/2022 5:00p   Kennedy Catholic at Overlake Overlake School
7:00p   Stadium at Auburn Riverside Auburn Riverside HS
7:00p   Roosevelt at Bainbridge Bainbridge HS
7:00p   Lakeside at Blanchet Blanchet HS
7:00p   (NL) Rogers at Olympia Capital HS
7:00p   Juanita at Eastlake Eastlake HS
7:00p   Bonney Lake at Enumclaw Enumclaw HS
7:00p   (NL) Jackson at Arlington Haller Middle School
7:00p   Bothell at Liberty Liberty HS
7:00p   Inglemoor at North Creek North Creek HS
7:00p   North Kitsap at Peninsula Peninsula HS
7:00p   Newport at Redmond Redmond HS
7:00p   Gig Harbor at South Kitsap South Kitsap HS
7:00p   Puyallup at Sumner Sumner HS
7:00p   Seattle Academy at O'Dea Upper Genesee
7:30p   (NL) Wenatchee at Richland Badger Mountain Park
7:30p   Hanford at Hermiston Hermiston HS
8:00p   Archbishop Murphy at Glacier Peak Glacier Peak HS
8:00p   Lake Washington at Issaquah Issaquah HS
8:00p   (NL) Ballard at Nathan Hale Jane Addams Fields
8:00p   (NL) Franklin at Lincoln Lower Woodland #7
8:00p   Mercer Island at Mount Si Mount Si HS
8:00p   Monroe at Snohomish Snohomish HS
8:00p   Bellevue at Woodinville Woodinville HS
Sat 3/26/2022 12:00p   (NL) Chiawana at Mountain View Kings Way Christian
2:00p   (NL) Kamiakin at Wenatchee Apple Bowl
4:00p   (NL) Seattle Prep at Skyline Skyline HS
Sun 3/27/2022 12:00p   (NL) Chiawana at Camas Camas HS
Mon 3/28/2022 7:00p   (NL) Cedarcrest at Meadowdale Meadowdale Playfields
7:00p   (NL) Shorecrest at Stanwood Stanwood HS
Tue 3/29/2022 5:00p   Mt. Spokane at Mead Mead HS
7:00p   (NL) Sedro-Woolley at Anacortes Anacortes HS
7:00p   Hanford at Richland Badger Mountain Park
7:00p   North Creek at Bothell Bothell HS
7:00p   Kennedy Catholic at Eastside Catholic Eastside Catholic HS
7:00p   (NL) Olympia at Emerald Ridge Emerald Ridge HS
7:00p   (NL) Bainbridge at Franklin Franklin HS
7:00p   (NL) Snohomish at Kamiak Kamiak HS
7:00p   Mount Si at Juanita Kirkland Lacrosse Center
7:00p   Sammamish at Liberty Liberty HS
7:00p   Lakeside at Seattle Prep Lower Woodland #7
7:00p   Woodinville at Newport Newport HS
7:00p   Auburn Riverside at Orting Orting HS
7:00p   Curtis at Rogers Rogers HS
7:00p   Burlington Edison at Sehome Sehome HS
7:00p   Bellingham at Squalicum Squalicum HS
7:00p   White River at Stadium Stadium Bowl
7:00p   Blanchet at O'Dea Upper Genesee
7:30p   Central Valley at Gonzaga Prep Gonzaga Prep
8:00p   (NL) Eastlake at Glacier Peak Glacier Peak HS
8:00p   Skyline at Mercer Island Mercer Island HS
Wed 3/30/2022 7:00p   (NL) Shorecrest at Jackson Kasch Park
7:00p   Peninsula at Klahowya Klahowya Secondary
7:00p   Redmond at Lake Washington Lake Washington HS
7:00p   South Kitsap at North Kitsap North Kitsap HS
7:00p   Vashon at Gig Harbor Peninsula HS
7:00p   Bellarmine Prep at Puyallup Sparks Stadium
8:00p   Issaquah at Bellevue Bellevue HS
Thu 3/31/2022 TBD   (NL) Centennial (NV) at Woodinville Woodinville HS
5:00p   (NL) Mead at Lewis & Clark Andrew Rypien Field
5:00p   Gonzaga Prep at Mt. Spokane Mt. Spokane HS
5:30p   (NL) Squalicum at Lynden Bender Fields
5:30p   Anacortes at Burlington Edison Skagit River Park
7:00p   (NL) Sedro-Woolley at Bellingham Bellingham HS
7:00p   (NL) Olympia at Curtis Curtis HS
7:00p   Hermiston at Hanford Hanford HS
7:00p   (NL) Wenatchee at Chiawana Highland Park
7:00p   Stadium at Orting Orting HS
7:00p   Emerald Ridge at Rogers Rogers HS
7:00p   Eastside Catholic at Seattle Academy Upper Genesee
7:00p   Auburn Riverside at White River White River HS
8:00p   (NL) Meadowdale at Glacier Peak Glacier Peak HS
8:00p   (NL) Bainbridge at Nathan Hale Jane Addams Fields
8:00p   Arlington at Lake Stevens Lake Stevens HS
Fri 4/1/2022 4:00p   (Exh) Centennial (NV) at Nanaimo (BC) Islander MS Turf
4:00p   (NL) Palo Verde (NV) at Bellevue Mercer Island HS
6:00p   (Exh) Lakeridge (OR) at Claremont (BC) Islander MS Turf
6:00p   (NL) Jesuit (OR) at Seattle Prep Mercer Island HS
7:00p   (NL) Kamiak at Archbishop Murphy Archbishop Murphy HS
7:00p   Tahoma at Bellarmine Prep Bellarmine Prep
7:00p   (NL) Shorecrest at Inglemoor Inglemoor HS
7:00p   Blanchet at Kennedy Catholic Kennedy Catholic HS
7:00p   North Kitsap at Gig Harbor Peninsula HS
7:00p   (NL) Kamiakin at Selah SOZO Sports Complex
7:30p   Richland at Hermiston Hermiston HS
8:00p   Roosevelt at Ballard Ballard HS
8:00p   (NL) West Seattle at Franklin Franklin HS
8:00p   (Exh) Coronado (NV) at Grant (OR) Islander MS Turf
8:00p   (NL) Sunset (OR) at Issaquah Issaquah HS
8:00p   (NL) Claremont (BC) at Mercer Island Mercer Island HS
8:00p   (NL) Snohomish at Mount Si Mount Si HS
Sat 4/2/2022 TBD   (NL) Lakeridge (OR) at Bellevue Bellevue HS
10:00a   (Exh) Palo Verde (NV) at Claremont (BC) Islander MS Turf
10:00a   (NL) Coronado (NV) at Woodinville Mercer Island HS
12:00p   (NL) Bishop Gorman (NV) at O'Dea Islander MS Turf
12:00p   (NL) Centennial (NV) at Bainbridge Mercer Island HS
2:00p   (NL) Nanaimo (BC) at Skyline Islander MS Turf
2:00p   (NL) Sunset (OR) at Seattle Prep Mercer Island HS
2:00p   (NL) Mount Si at Chiawana SOZO Sports Complex
4:00p   (Exh) Palo Verde (NV) at Jesuit (OR) Islander MS Turf
4:00p   (Exh) West Linn (OR) at Claremont (BC) Mercer Island HS
6:00p   (NL) Coronado (NV) at Tahoma Islander MS Turf
6:00p   (NL) Bishop Gorman (NV) at Issaquah Mercer Island HS
8:00p   (Exh) Centennial (NV) at Grant (OR) Islander MS Turf
8:00p   (NL) Bishop Gorman (NV) at Mercer Island Mercer Island HS
Sun 4/3/2022 10:00a   (Exh) Bishop Gorman (NV) at Nanaimo (BC) Islander MS Turf
10:00a   (Exh) Jesuit (OR) at Claremont (BC) Mercer Island HS
12:00p   (NL) Coronado (NV) at O'Dea Islander MS Turf
12:00p   (Exh) Palo Verde (NV) at Lakeridge (OR) Mercer Island HS
2:00p   (NL) Grant (OR) at Bainbridge Islander MS Turf
2:00p   (NL) Sunset (OR) at Tahoma Mercer Island HS
Tue 4/5/2022 5:00p   Eastside Catholic at Lakeside Lakeside HS
5:30p   Ballard at West Seattle North SeaTac Park
6:00p   (NL) Kamiak at Cedarcrest Big Rock Sports Field
7:00p   (NL) Tahoma at Graham Kapowsin Bethel HS
7:00p   Auburn Riverside at Bonney Lake Bonney Lake HS
7:00p   O'Dea at Kennedy Catholic Kennedy Catholic HS
7:00p   Bellevue at Newport Newport HS
7:00p   (NL) Shorecrest at Sammamish Sammamish HS
7:00p   South Kitsap at Vashon Vashon HS
8:00p   Woodinville at Issaquah Issaquah HS
8:00p   (NL) Seattle Prep at Mercer Island Mercer Island HS
8:00p   (NL) Franklin at Roosevelt Roosevelt HS
Wed 4/6/2022 7:00p   Liberty at Bothell Bothell HS
7:00p   North Creek at Inglemoor Inglemoor HS
7:00p   Gig Harbor at Peninsula Peninsula HS
7:00p   Sumner at Rogers Rogers HS
8:00p   Mount Si at Skyline Skyline HS
Thu 4/7/2022 7:00p   Enumclaw at Auburn Riverside Auburn Riverside HS
7:00p   O'Dea at Seattle Prep Lower Woodland #7
7:00p   (NL) Hermiston at Mount Si Mount Si HS
7:00p   (NL) Puyallup at Woodinville Woodinville HS
8:00p   (NL) Roosevelt at Bellevue Bellevue HS
Fri 4/8/2022 5:00p   Blanchet at Lakeside Lakeside HS
6:00p   (NL) Hermiston at Snohomish Snohomish HS
7:00p   (NL) Shorecrest at Archbishop Murphy Archbishop Murphy HS
7:00p   Vashon at Peninsula Peninsula HS
Sat 4/9/2022 7:00p   (NL) Skyline at Dripping Springs (TX) Texas
Mon 4/11/2022 6:00p   (NL) Tahoma at North Durham (NC) North Carolina
7:00p   O'Dea at Eastside Catholic Eastside Catholic HS
7:00p   (NL) Skyline at Lake Travis (TX) Texas
8:00p   (NL) Seattle Prep at Bellevue Bellevue HS
Tue 4/12/2022 5:00p   Seattle Prep at Overlake Overlake School
6:00p   (NL) Tahoma at Chapel Hill (NC) North Carolina
7:00p   Bellingham at Anacortes Anacortes HS
7:00p   Stadium at Bonney Lake Bonney Lake HS
7:00p   (NL) Bainbridge at Gig Harbor Gig Harbor HS
7:00p   Archbishop Murphy at Monroe Monroe HS
7:00p   Enumclaw at Orting Orting HS
7:00p   (NL) Issaquah at Perkiomen Valley (PA) Pennsylvania
7:00p   (NL) Lynden at Sedro-Woolley Sedro-Woolley HS
7:00p   (NL) Hanford at Selah SOZO Sports Complex
7:00p   Sehome at Squalicum Squalicum HS
7:00p   (NL) Jackson at Stanwood Stanwood HS
7:00p   Curtis at Sumner Sumner HS
7:00p   (NL) Skyline at Westlake (TX) Texas
8:00p   (NL) Meadowdale at Snohomish Snohomish HS
Wed 4/13/2022 7:00p   Kennedy Catholic at Blanchet Blanchet HS
7:00p   (NL) Chiawana at Kamiakin Desert Hills Middle
7:00p   (NL) Eastside Catholic at Glacier Peak Glacier Peak HS
7:00p   (NL) Lake Stevens at Shorecrest Shorecrest HS
7:00p   Klahowya at South Kitsap South Kitsap HS
8:00p   (NL) O'Dea at Bellevue Bellevue HS
8:00p   (NL) Snohomish at Eastlake Eastlake HS
Thu 4/14/2022 TBD   (NL) Issaquah at North Penn (PA) Pennsylvania
5:00p   (NL) Mt. Spokane at Lewis & Clark Andrew Rypien Field
5:00p   Gonzaga Prep at Mead Mead HS
7:00p   (NL) Lynden at Bellingham Bellingham HS
7:00p   Orting at Bonney Lake Bonney Lake HS
7:00p   (NL) Sedro-Woolley at Sehome Sehome HS
7:00p   Burlington Edison at Squalicum Squalicum HS
7:00p   Stadium at White River White River HS
7:30p   (NL) Richland at Wenatchee Apple Bowl
Fri 4/15/2022 TBD   (NL) Issaquah at Germantown Academy (PA) Pennsylvania
7:00p   (NL) Wenatchee at Kamiakin Desert Hills Middle
7:00p   (NL) Sumner at Enumclaw Enumclaw HS
7:00p   (NL) Chiawana at Hanford Hanford HS
7:00p   (NL) Selah at Hermiston Hermiston HS
7:00p   (NL) Glacier Peak at Jackson Kasch Park
7:00p   Overlake at Kennedy Catholic Kennedy Catholic HS
7:00p   Juanita at Lake Washington Lake Washington HS
7:00p   Lake Stevens at Monroe Monroe HS
7:00p   Klahowya at North Kitsap North Kitsap HS
7:00p   (NL) Mountain View at Westview (OR) Oregon
7:00p   (NL) Rogers at Gig Harbor Peninsula HS
7:00p   (NL) Nathan Hale at Shorecrest Shorecrest HS
7:00p   Archbishop Murphy at Stanwood Stanwood HS
7:30p   (NL) Bellarmine Prep at Bainbridge Bainbridge HS
8:00p   Redmond at Eastlake Eastlake HS
Sat 4/16/2022 7:00p   White River at Orting Orting HS
Mon 4/18/2022 7:00p   (NL) Arlington at Meadowdale Meadowdale Playfields
Tue 4/19/2022 5:00p   Mead at Central Valley Ridgeline HS
5:30p   Roosevelt at West Seattle North SeaTac Park
6:00p   (NL) Sedro-Woolley at Burlington Edison Skagit River Park
7:00p   (NL) Lynden at Anacortes Anacortes HS
7:00p   Lincoln at Bainbridge Bainbridge HS
7:00p   Sehome at Bellingham Bellingham HS
7:00p   White River at Bonney Lake Bonney Lake HS
7:00p   (NL) Bellarmine Prep at Olympia Capital HS
7:00p   (NL) Stanwood at Kamiak Kamiak HS
7:00p   Newport at Juanita Kirkland Lacrosse Center
7:00p   Gig Harbor at Klahowya Klahowya Secondary
7:00p   Bothell at North Creek North Creek HS
7:00p   (NL) Monroe at Shorecrest Shorecrest HS
7:00p   Lakeside at Seattle Academy Upper Genesee
7:30p   Mt. Spokane at Gonzaga Prep Gonzaga Prep
7:30p   (NL) Hermiston at Chiawana Highland Park
8:00p   (NL) De La Salle (CA) at Bellevue Bellevue HS
8:00p   Lake Stevens at Glacier Peak Glacier Peak HS
8:00p   Mount Si at Issaquah Issaquah HS
8:00p   (NL) Franklin at Nathan Hale Jane Addams Fields
8:00p   Skyline at Redmond Redmond HS
Wed 4/20/2022 7:00p   (NL) Hanford at Kamiakin Desert Hills Middle
7:00p   South Kitsap at Peninsula Peninsula HS
7:00p   Liberty at Sammamish Sammamish HS
7:00p   Emerald Ridge at Puyallup Sparks Stadium
7:00p   Auburn Riverside at Stadium Stadium Bowl
8:00p   (NL) De La Salle (CA) at Mercer Island Mercer Island HS
8:00p   Eastlake at Woodinville Woodinville HS
Thu 4/21/2022 5:00p   (NL) Lewis & Clark at Mead Mead HS
6:00p   (NL) Sehome at Lynden Bender Fields
6:00p   Bellingham at Burlington Edison Skagit River Park
7:00p   (NL) Puyallup at Graham Kapowsin Bethel HS
7:00p   (NL) Wenatchee at Hanford Hanford HS
7:00p   Anacortes at Squalicum Squalicum HS
7:00p   Arlington at Stanwood Stanwood HS
7:00p   Emerald Ridge at Sumner Sumner HS
7:00p   Klahowya at Vashon Vashon HS
7:30p   Gonzaga Prep at Central Valley Ridgeline HS
8:00p   (NL) Roosevelt at Nathan Hale Jane Addams Fields
Fri 4/22/2022 5:00p   Seattle Academy at Overlake Overlake School
5:30p   Lincoln at West Seattle North SeaTac Park
7:00p   White River at Auburn Riverside Auburn Riverside HS
7:00p   Curtis at Bellarmine Prep Bellarmine Prep
7:00p   (NL) Snohomish at Jackson Kasch Park
7:00p   Cedarcrest at Lake Stevens Lake Stevens HS
7:00p   (NL) Olympia at Tahoma Maple View MS
7:00p   Newport at Mount Si Mount Si HS
7:00p   Sammamish at North Creek North Creek HS
7:00p   Peninsula at North Kitsap North Kitsap HS
7:00p   South Kitsap at Gig Harbor Peninsula HS
7:00p   Liberty at Redmond Redmond HS
7:00p   (NL) Meadowdale at Shorecrest Shorecrest HS
7:00p   Orting at Stadium Stadium Bowl
7:30p   (NL) Selah at Richland Badger Mountain Park
7:30p   (NL) Kamiakin at Hermiston Hermiston HS
8:00p   Bainbridge at Ballard Ballard HS
8:00p   Mercer Island at Issaquah Issaquah HS
8:00p   Bellevue at Skyline Skyline HS
8:00p   Juanita at Woodinville Woodinville HS
Sat 4/23/2022 2:00p   (NL) Chiawana at Wenatchee Apple Bowl
2:00p   (NL) Camas at Mount Si Mount Si HS
7:00p   Inglemoor at Bothell Bothell HS
7:00p   Lake Washington at Eastlake Eastlake HS
Mon 4/25/2022 6:00p   (NL) Burlington Edison at Lynden Bender Fields
7:00p   Enumclaw at White River White River HS
Tue 4/26/2022 5:00p   (NL) Central Valley at Lewis & Clark Andrew Rypien Field
5:00p   Mead at Mt. Spokane Mt. Spokane HS
6:00p   Snohomish at Cedarcrest Big Rock Sports Field
7:00p   Sehome at Anacortes Anacortes HS
7:00p   (NL) Stadium at Bellarmine Prep Bellarmine Prep
7:00p   (NL) Rogers at Graham Kapowsin Bethel HS
7:00p   Monroe at Arlington Haller Middle School
7:00p   North Kitsap at Klahowya Klahowya Secondary
7:00p   (NL) Kamiak at Lake Stevens Lake Stevens HS
7:00p   Bonney Lake at Orting Orting HS
7:00p   Bothell at Sammamish Sammamish HS
7:00p   (NL) Squalicum at Sedro-Woolley Sedro-Woolley HS
7:00p   Archbishop Murphy at Snohomish Snohomish HS
7:00p   Vashon at South Kitsap South Kitsap HS
8:00p   Lake Washington at Bellevue Bellevue HS
8:00p   Issaquah at Eastlake Eastlake HS
8:00p   Newport at Mercer Island Mercer Island HS
8:00p   Redmond at Mount Si Mount Si HS
8:00p   (NL) Juanita at North Creek North Creek HS
8:00p   Skyline at Woodinville Woodinville HS
Wed 4/27/2022 5:00p   Overlake at Lakeside Lakeside HS
7:00p   West Seattle at Bainbridge Bainbridge HS
7:00p   Eastside Catholic at Blanchet Blanchet HS
7:00p   Auburn Riverside at Enumclaw Enumclaw HS
7:00p   Inglemoor at Liberty Liberty HS
7:00p   Sumner at Tahoma Maple View MS
7:00p   (NL) Stanwood at Meadowdale Meadowdale Playfields
7:00p   Seattle Prep at O'Dea Upper Genesee
8:00p   (NL) Nathan Hale at Lincoln Lower Woodland #7
Thu 4/28/2022 6:00p   Sehome at Burlington Edison Skagit River Park
7:00p   Richland at Hanford Hanford HS
7:00p   (NL) Jackson at Kamiak Kamiak HS
7:00p   (NL) Anacortes at Sedro-Woolley Sedro-Woolley HS
7:00p   Tahoma at Puyallup Sparks Stadium
7:00p   Bonney Lake at Stadium Stadium Bowl
7:00p   North Kitsap at Vashon Vashon HS
8:00p   Arlington at Glacier Peak Glacier Peak HS
8:00p   Eastlake at Mount Si Mount Si HS
Fri 4/29/2022 5:00p   Blanchet at Overlake Overlake School
7:00p   Lake Stevens at Archbishop Murphy Archbishop Murphy HS
7:00p   (NL) Nathan Hale at Bainbridge Bainbridge HS
7:00p   (NL) Juanita at Bellarmine Prep Bellarmine Prep
7:00p   Squalicum at Bellingham Bellingham HS
7:00p   (NL) Richland at Kamiakin Desert Hills Middle
7:00p   Lakeside at Kennedy Catholic Kennedy Catholic HS
7:00p   Eastside Catholic at Seattle Prep Lower Woodland #7
7:00p   Cedarcrest at Monroe Monroe HS
7:00p   Peninsula at Gig Harbor Peninsula HS
7:00p   North Creek at Sammamish Sammamish HS
7:00p   (NL) Chiawana at Selah SOZO Sports Complex
7:00p   (NL) Graham Kapowsin at Sumner Sumner HS
7:00p   O'Dea at Seattle Academy Upper Genesee
7:30p   (NL) Wenatchee at Hermiston Hermiston HS
8:00p   Mercer Island at Bellevue Bellevue HS
8:00p   (NL) Lincoln at Franklin Franklin HS
8:00p   Issaquah at Skyline Skyline HS
Sat 4/30/2022 TBD   (NL) Mount Si at Summit (OR) Oregon
1:00p   (NL) Hanford at Wenatchee Apple Bowl
7:00p   Enumclaw at Bonney Lake Bonney Lake HS
7:00p   Lake Washington at Newport Newport HS
7:00p   Woodinville at Redmond Redmond HS
8:00p   Ballard at Roosevelt Roosevelt HS
Sun 5/1/2022 TBD   (NL) Mount Si at Bend (OR) Oregon
Mon 5/2/2022 7:00p   (NL) Kamiak at Meadowdale Meadowdale Playfields
Tue 5/3/2022 5:00p   (NL) Gonzaga Prep at Lewis & Clark Andrew Rypien Field
5:00p   Central Valley at Mt. Spokane Mt. Spokane HS
6:00p   Stanwood at Cedarcrest Big Rock Sports Field
7:00p   Burlington Edison at Anacortes Anacortes HS
7:00p   (NL) Seattle Prep at Bellarmine Prep Bellarmine Prep
7:00p   Orting at Enumclaw Enumclaw HS
7:00p   Bellevue at Juanita Kirkland Lacrosse Center
7:00p   South Kitsap at Klahowya Klahowya Secondary
7:00p   (NL) Jackson at Lake Stevens Lake Stevens HS
7:00p   Mercer Island at Lake Washington Lake Washington HS
7:00p   (NL) Bellingham at Sedro-Woolley Sedro-Woolley HS
7:00p   (NL) Arlington at Shorecrest Shorecrest HS
7:00p   (NL) Lynden at Squalicum Squalicum HS
7:30p   (NL) Richland at Chiawana Highland Park
8:00p   Issaquah at Redmond Redmond HS
8:00p   Eastlake at Skyline Skyline HS
8:00p   Glacier Peak at Snohomish Snohomish HS
8:00p   Mount Si at Woodinville Woodinville HS
Wed 5/4/2022 7:00p   (NL) Newport at Bothell Bothell HS
7:00p   (NL) Bainbridge at Curtis Curtis HS
7:00p   (NL) Hermiston at Kamiakin Desert Hills Middle
7:00p   Sammamish at Inglemoor Inglemoor HS
7:00p   North Creek at Liberty Liberty HS
7:00p   (NL) Archbishop Murphy at Meadowdale Meadowdale Playfields
7:00p   Overlake at O'Dea Upper Genesee
7:00p   Gig Harbor at Vashon Vashon HS
7:30p   (NL) Selah at Wenatchee Apple Bowl
8:00p   Seattle Academy at Eastside Catholic Eastside Catholic HS
8:00p   (NL) Ballard at Franklin Franklin HS
8:00p   (NL) West Seattle at Nathan Hale Jane Addams Fields
8:00p   Roosevelt at Lincoln Lower Woodland #7
Thu 5/5/2022 6:00p   (NL) Sedro-Woolley at Lynden Bender Fields
7:00p   Anacortes at Bellingham Bellingham HS
7:00p   (NL) Shorecrest at Kamiak Kamiak HS
7:00p   Squalicum at Sehome Sehome HS
Fri 5/6/2022 5:00p   O'Dea at Lakeside Lakeside HS
5:30p   (NL) Franklin at West Seattle North SeaTac Park
7:00p   Cedarcrest at Archbishop Murphy Archbishop Murphy HS
7:00p   (NL) Auburn Riverside at Bellarmine Prep Bellarmine Prep
7:00p   (NL) Selah at Kamiakin Desert Hills Middle
7:00p   Stanwood at Glacier Peak Glacier Peak HS
7:00p   Snohomish at Arlington Haller Middle School
7:00p   (NL) Hanford at Chiawana Highland Park
7:00p   (NL) Monroe at Jackson Kasch Park
7:00p   Redmond at Juanita Kirkland Lacrosse Center
7:00p   Skyline at Lake Washington Lake Washington HS
7:00p   Seattle Academy at Seattle Prep Lower Woodland #7
7:00p   Eastlake at Newport Newport HS
7:00p   Gig Harbor at North Kitsap North Kitsap HS
7:00p   Klahowya at Peninsula Peninsula HS
7:00p   (NL) Bonney Lake at Sumner Sumner HS
7:30p   Hermiston at Richland Badger Mountain Park
8:00p   (NL) Nathan Hale at Ballard Ballard HS
8:00p   Mount Si at Bellevue Bellevue HS
8:00p   Woodinville at Mercer Island Mercer Island HS
8:00p   Bainbridge at Roosevelt Roosevelt HS
Sat 5/7/2022 6:00p   (NL) Tahoma at Eastlake Eastlake HS
6:00p   (NL) O'Dea at Mercer Island Mercer Island HS