Help
Contact Sportability
Home
WSLA Home
League Home
Schedule
Standings
Locations
Team Contacts
Notices
FAQ
Washington Schoolgirls Lacrosse
>
2012 U15
>
Schedule
Schedule Filter
Show
All Teams
Bainbridge 7
Bainbridge 8
Bellevue East Blue
Bellevue East Vikings
Bellevue Wolverines
Bellingham
Eastside Crusaders Blue
Eastside Eagles Gold
Eastside Eagles Green
Eastside Eagles White
Forest Ridge
Gig Harbor
Highline
Issaquah
Lake Tapps
Lakeside
Mercer Island Black
Mercer Island Maroon
NES Doublecrosse
Olympic
Overlake
Puyallup
Queen Anne Quick Styx
Skagit Valley Flyers
Snohomish Black
Snohomish Red
Tacoma Tigers
Schedule
Date
Time
Teams
Location
Official(s)
Sat 3/17/2012
9:15a
(Exh) Eastside Eagles White at Bainbridge 8
Bainbridge Battlepoint #1
Edith Harris
Bob Vasta
9:45a
(Exh) Issaquah at Eastside Eagles White
Bainbridge Battlepoint #1
Edith Harris
Bob Vasta
10:15a
(Exh) Eastside Eagles Green at Bainbridge 7
Bainbridge Battlepoint #1
Edith Harris
Bob Vasta
10:45a
(Exh) Issaquah at Bainbridge 7
Bainbridge Battlepoint #1
Edith Harris
Bob Vasta
11:15a
(Exh) Eastside Eagles White at Snohomish Red
Bainbridge Battlepoint #1
Edith Harris
Bob Vasta
11:45a
(Exh) Bellevue East Blue at Bainbridge 7
Bainbridge Battlepoint #1
Edith Harris
Bob Vasta
12:15p
(Exh) Mercer Island Black at Eastside Eagles Gold
Bainbridge Battlepoint #1
Edith Harris
Bob Vasta
12:45p
(Exh) Tacoma Tigers at Mercer Island Black
Bainbridge Battlepoint #1
Edith Harris
Bob Vasta
1:15p
(Exh) Snohomish Black at Gig Harbor
Bainbridge Battlepoint #1
Kim Gunnerson
Bob Vasta
1:45p
(Exh) Snohomish Black at Eastside Eagles Gold
Bainbridge Battlepoint #1
Kim Gunnerson
Edith Harris
2:15p
(Exh) Mercer Island Maroon at Tacoma Tigers
(Jamboree)
Bainbridge Battlepoint #1
Edith Harris
Bob Vasta
2:45p
(Exh) Skagit Valley Flyers at Highline
Bainbridge Battlepoint #1
Edith Harris
Bob Vasta
3:15p
(Exh) Bellevue East Vikings at Skagit Valley Flyers
Bainbridge Battlepoint #1
Edith Harris
Bob Vasta
3:45p
(Exh) Bellevue East Vikings at Gig Harbor
Bainbridge Battlepoint #1
Edith Harris
Bob Vasta
4:15p
(Exh) Highline at Skagit Valley Flyers
Bainbridge Battlepoint #1
Edith Harris
Bob Vasta
9:15a
(Exh) Snohomish Red at Issaquah
Bainbridge Battlepoint #2
Mark Hahn
Jeff Grose
9:45a
(Exh) Snohomish Red at Bainbridge 8
Bainbridge Battlepoint #2
Mark Hahn
Jeff Grose
10:15a
(Exh) Eastside Eagles White at Bellevue East Blue
Bainbridge Battlepoint #2
Mark Hahn
Jeff Grose
10:45a
(Exh) Eastside Eagles Green at Bainbridge 8
Bainbridge Battlepoint #2
Mark Hahn
Jeff Grose
11:15a
(Exh) Bellevue East Blue at Issaquah
Bainbridge Battlepoint #2
Mark Hahn
Jeff Grose
11:45a
(Exh) Eastside Eagles Green at Snohomish Red
Bainbridge Battlepoint #2
Mark Hahn
Jeff Grose
12:15p
(Exh) Tacoma Tigers at Snohomish Black
Bainbridge Battlepoint #2
Mark Hahn
Jeff Grose
12:45p
(Exh) Eastside Eagles Gold at Bainbridge 7
Bainbridge Battlepoint #2
Jeff Grose
Janet Lennon-Jones
1:15p
(Exh) Bellevue East Vikings at Olympic
Bainbridge Battlepoint #2
Mark Hahn
Janet Lennon-Jones
1:45p
(Exh) Bellevue East Vikings at Mercer Island Black
Bainbridge Battlepoint #2
Mark Hahn
Janet Lennon-Jones
2:15p
(Exh) Highline at Bellingham
Bainbridge Battlepoint #2
Mark Hahn
Janet Lennon-Jones
2:45p
(Exh) Tacoma Tigers at Olympic
Bainbridge Battlepoint #2
Mark Hahn
Janet Lennon-Jones
3:15p
(Exh) Mercer Island Maroon at Gig Harbor
Bainbridge Battlepoint #2
Mark Hahn
Janet Lennon-Jones
3:45p
(Exh) Olympic at Bellingham
Bainbridge Battlepoint #2
Mark Hahn
Janet Lennon-Jones
4:15p
(Exh) Bellingham at Mercer Island Maroon
Bainbridge Battlepoint #2
Mark Hahn
Janet Lennon-Jones
1:00p
(Exh) Overlake at Queen Anne Quick Styx
Lakeside Middle School
Marisa DeLaGarza
Tsering Short
1:30p
(Exh) Overlake at Bellevue Wolverines
Lakeside Middle School
Marisa DeLaGarza
Tsering Short
2:00p
(Exh) Forest Ridge at Lake Tapps
Lakeside Middle School
Marisa DeLaGarza
Tsering Short
2:30p
(Exh) NES Doublecrosse at Lake Tapps
Lakeside Middle School
Marisa DeLaGarza
Tsering Short
3:00p
(Exh) NES Doublecrosse at Puyallup
Lakeside Middle School
Marisa DeLaGarza
Tsering Short
3:30p
(Exh) Puyallup at Queen Anne Quick Styx
Lakeside Middle School
Marisa DeLaGarza
Tsering Short
4:00p
(Exh) Overlake at Lake Tapps
Lakeside Middle School
Marisa DeLaGarza
Tsering Short
1:00p
(Exh) Forest Ridge at Puyallup
Lakeside Upper School
Lorrie McKay
Jamie Weaver
1:30p
(Exh) Puyallup at Lakeside
Lakeside Upper School
Lorrie McKay
Jamie Weaver
2:00p
(Exh) Lakeside at Queen Anne Quick Styx
Lakeside Upper School
Lorrie McKay
Jamie Weaver
2:30p
(Exh) Queen Anne Quick Styx at Bellevue Wolverines
Lakeside Upper School
Lorrie McKay
Jamie Weaver
3:00p
(Exh) Lakeside at Overlake
Lakeside Upper School
Lorrie McKay
Jamie Weaver
3:30p
(Exh) Lakeside at Bellevue Wolverines
Lakeside Upper School
Lorrie McKay
Jamie Weaver
4:00p
(Exh) NES Doublecrosse at Bellevue Wolverines
Lakeside Upper School
Lorrie McKay
Jamie Weaver
Sat 3/24/2012
12:30p
Bainbridge 7 at Forest Ridge
Forest Ridge School
Sal Francisco
1:00p
Eastside Eagles Gold 16
at Puyallup 3
Glacier View Junior High
Megan Lucchesi
Jaclyn Hennegan
11:00a
Mercer Island Black 15
at NES Doublecrosse 11
Magnussen Park 7
Suzanne Replinger
Meredith Harris
9:15a
Bellevue Wolverines at Eastside Eagles Green
Marymoor Park #4 (turf)
Emily Cone
Claire Monsaas
10:30a
Bainbridge 8 15
at Eastside Eagles White 5
Marymoor Park #4 (turf)
Emily Cone
Claire Monsaas
11:00a
Mercer Island Maroon 12 at
Overlake 14
Overlake School
Meg Chapman
Emily Sokol
8:50a
Gig Harbor 13
at Bellevue East Vikings 4
Robinswood
Joseph Bundick
Lexi Boyer
9:45a
Tacoma Tigers 13
at Bellevue East Blue 12
Robinswood
Lexi Boyer
Katie Bucy
7:15p
Issaquah 9
at Snohomish Black 8
Snohomish - Glacier Peak HS
Sandy Weyrauch
Amanda Roper
1:00p
Skagit Valley Flyers 8 at
Olympic 10
Stevens Middle School
Jacob Dostie
Jason Cline
Sun 3/25/2012
2:30p
Gig Harbor 9 at
Lakeside 10
Lakeside Middle School
Joseph Bundick
Meredith Harris
1:00p
Mercer Island Black 12
at Eastside Eagles Gold 10
Marymoor #9
Miranda Taylor
Katie Bucy
2:30p
Bellevue East Vikings 3 at
Queen Anne Quick Styx 10
Queen Anne Bowl
Emily Cone
Lynna Tran
3:30p
NES Doublecrosse 11 at
Bellevue East Blue 16
Robinswood
Lexi Boyer
Scott Ohsman
6:30p
Bellevue Wolverines at Snohomish Red
Snohomish - Glacier Peak HS
Megan Weyrauch
Samantha Gunnerson
12:00p
Bellevue Wolverines at Snohomish Red
Snohomish - Harvey Air Field
Megan Weyrauch
Samantha Gunnerson
Sat 3/31/2012
2:00p
Gig Harbor 15
at Lake Tapps 8
Auburn Riverside High School
Megan Lucchesi
Madison Lancaster
1:00p
Lakeside at Puyallup
Glacier View Junior High
Courtney Parker
Elisabeth Abbott
11:00a
Eastside Eagles Gold 13
at NES Doublecrosse 11
Magnussen Park 7
Mark Hahn
Nicole Larson
3:00p
Forest Ridge at Highline
(No Referees)
Manhatten Field
8:30a
Eastside Eagles White 7 at
Bellevue East Blue 13
Robinswood
Meg Chapman
Jaclyn Hennegan
1:30p
Issaquah 20
at Bellevue Wolverines 10
Wilburton Hill Park
Jessie Lawless
Lynna Tran
Sun 4/1/2012
1:30p
Bellevue East Vikings 3 at
Eastside Crusaders Blue 12
Eastside Catholic School
Lexi Boyer
Suzanne Emerson
2:30p
Highline 3 at
Queen Anne Quick Styx 13
Queen Anne Bowl
Emily Cone
Courtney Parker
Tue 4/3/2012
4:00p
Eastside Crusaders Blue 6 at
Forest Ridge 8
Forest Ridge School
Emily Cone
Sal Francisco
Jeff Grose - OD
Thu 4/5/2012
4:00p
Forest Ridge at Lakeside
Lakeside Middle School
Sat 4/7/2012
12:30p
Puyallup 1 at
NES Doublecrosse 15
Magnussen Park 7
Samantha Gunnerson
Nicole Larson
1:00p
Queen Anne Quick Styx 12
at Skagit Valley Flyers 2
Peacock Fileds (Skagit)
Amanda Roper
Troy Roper
Sat 4/14/2012
3:45p
Olympic 10 at
Lake Tapps 15
Auburn Riverside High School
Madison Lancaster
Jaclyn Hennegan
9:00a
Bainbridge 8 16
at Mercer Island Black 13
Islander Middle School Turf
Emily Sokol
Courtney Parker
10:15a
Bainbridge 7 9 at
Mercer Island Maroon 10
Islander Middle School Turf
Emily Sokol
Jaclyn Hennegan
9:00a
Snohomish Red 10 at
Eastside Eagles Gold 17
Marymoor Park #4 (turf)
Miranda Taylor
Sal Francisco
10:15a
Snohomish Black 16
at Eastside Eagles White 7
Marymoor Park #4 (turf)
Miranda Taylor
Sal Francisco
Sun 4/15/2012
3:00p
Puyallup 14
at Eastside Eagles White 8
Marymoor #9
Miranda Taylor
Meg Chapman
12:15p
Olympic 1 at
Queen Anne Quick Styx 10
Queen Anne Bowl
Samantha Gunnerson
2:00p
Eastside Eagles Green at Snohomish Black
Snohomish - Harvey Air Field
Emily Sokol
Hailey Nyquist
3:15p
Mercer Island Black 16
at Snohomish Red 13
Snohomish - Harvey Air Field
Emily Sokol
Hailey Nyquist
Thu 4/19/2012
4:15p
Mercer Island Maroon 5 at
Forest Ridge 13
Forest Ridge School
Madeline Kossik
Lynna Tran
Sat 4/21/2012
12:00p
Eastside Eagles Green 11 at
Issaquah 16
Beaver Lake Middle School
Jordan Hepperle
Katie Bucy
10:30a
Eastside Crusaders Blue 11
at Mercer Island Maroon 2
Eastside Catholic School
Sal Francisco
Katie Bucy
1:00p
Overlake 6 at
Forest Ridge 11
Forest Ridge School
Madeline Kossik
12:00p
Snohomish Black at Puyallup
Glacier View Junior High
Elisabeth Abbott
Sloan Barton
1:45p
Snohomish Red at Puyallup
Glacier View Junior High
Elisabeth Abbott
Sloan Barton
2:00p
Bellingham at Lakeside
Lakeside Middle School
Emily Cone
Meredith Harris
1:00p
Olympic 7 at
Highline 13
Manhatten Field
Jacob Dostie
9:45a
Skagit Valley Flyers 5 at
Bellevue East Vikings 11
Robinswood
Lexi Boyer
Meg Chapman
11:30a
Bellevue East Blue 15 at
Mercer Island Black 18
Robinswood
Tom Naab
1:30p
Tacoma Tigers 15
at Bellevue Wolverines 14
Wilburton Hill Park
Joseph Bundick
Sun 4/22/2012
1:00p
Eastside Eagles Green at Lakeside
Lakeside Middle School
Meredith Harris
Joseph Bundick
Tue 4/24/2012
4:00p
Lakeside 8 at
Forest Ridge 9
Forest Ridge School
Duke Kamstra
Sat 4/28/2012
12:00p
Mercer Island Black 12 at
Issaquah 15
Beaver Lake Middle School
Meg Chapman
Katie Bucy
2:30p
Queen Anne Quick Styx 6 at
Eastside Crusaders Blue 11
Eastside Catholic School
Meg Chapman
Miranda Taylor
9:00a
Highline 0 at
Mercer Island Maroon 11
Islander Middle School Turf
Meg Chapman
Madeline Kossik
12:30p
Tacoma Tigers 19
at NES Doublecrosse 17
Magnuson Park 3
Emily Cone
Emily Sokol
9:00a
Bainbridge 8 13
at Eastside Eagles Gold 8
Marymoor #7
Miranda Taylor
10:45a
Bainbridge 8 13
at Eastside Eagles Green 9
Marymoor #7
Miranda Taylor
1:00p
Bellingham at Skagit Valley Flyers
(Canceled)
Peacock Fileds (Skagit)
Nicholas Estrada
9:45a
Overlake 11
at Bellevue East Vikings 7
Robinswood
Claire Monsaas
Joseph Bundick
4:00p
Bainbridge 7 10 at
Gig Harbor 12
Sehmel Field
Megan Lucchesi
Joseph Bundick
1:00p
Lakeside 13
at Olympic 3
Stevens Middle School
Jason Cline
Jacob Dostie
1:30p
Eastside Eagles White 10 at
Bellevue Wolverines 12
Wilburton Hill Park
Joseph Bundick
Lynna Tran
Sun 4/29/2012
11:00a
Lake Tapps 8 at
Bainbridge 7 16
Bainbridge Battlepoint #1
Jaclyn Hennegan
Camille Newman
1:00p
Eastside Eagles White 8 at
Tacoma Tigers 13
Cirque Bridgeport Park
Alexis Chittenden
Jeff Gillard
2:30p
Eastside Eagles Green 7 at
Tacoma Tigers 15
Cirque Bridgeport Park
Alexis Chittenden
Sloan Barton
1:00p
Bellevue Wolverines at Puyallup
Glacier View Junior High
Megan Lucchesi
Elisabeth Abbott
4:00p
Bellevue East Vikings 9 at
Lakeside 13
Lakeside Middle School
Emily Cone
1:00p
Gig Harbor 20
at Highline 9
Manhatten Field
Leo Bundick
Joseph Bundick
12:00p
Issaquah 15
at Snohomish Red 12
Snohomish - Harvey Air Field
Emma Hennig
Hailey Nyquist
1:15p
Bellevue East Blue 9 at
Snohomish Black 12
Snohomish - Harvey Air Field
Emma Hennig
Hailey Nyquist
Sat 5/5/2012
12:00p
Bainbridge 8 13 at
Issaquah 15
Beaver Lake Middle School
Lexi Boyer
Miranda Taylor
1:00p
Eastside Eagles Gold 11 at
Tacoma Tigers 12
Cirque Bridgeport Park
Alexis Chittenden
Joseph Bundick
2:30p
Overlake 8 at
Eastside Crusaders Blue 12
Eastside Catholic School
Miranda Taylor
Meg Chapman
12:30p
Forest Ridge 17
at Lake Tapps 8
Enumclaw Field House
Amanda Roper
2:30p
Skagit Valley Flyers at Lakeside
Lakeside Middle School
Megan Weyrauch
2:00p
Snohomish Red 17
at NES Doublecrosse 14
Magnuson Park 3
Emily Cone
Emily Sokol
1:00p
Bainbridge 7 17
at Highline 3
Manhatten Field
Lynna Tran
9:45a
Mercer Island Maroon 7 at
Bellevue East Vikings 8
Robinswood
Emily Cone
Tristana Leist
3:45p
Olympic 5 at
Gig Harbor 13
Sehmel Field
Leo Bundick
Joseph Bundick
Sun 5/6/2012
1:00p
Issaquah 13
at Tacoma Tigers 12
Cirque Bridgeport Park
Jeff Gillard
Kelsey Hopland
12:00p
Highline 4 at
Eastside Crusaders Blue 11
Eastside Catholic School
Miranda Taylor
Lexi Boyer
3:15p
Bellevue East Blue 13
at Eastside Eagles Green 10
Marymoor #7
Meg Chapman
1:00p
Bellingham at Skagit Valley Flyers
Peacock Fileds (Skagit)
Ray Foster
Eric Foster
10:00a
NES Doublecrosse at Snohomish Black
Snohomish - Harvey Air Field
Megan Weyrauch
Emma Hennig
11:00a
Lake Tapps 10
at Olympic 3
Stevens Middle School
Jacob Dostie
1:00p
Eastside Eagles Gold 10
at
Bellevue Wolverines 10
Wilburton Hill Park
Leo Bundick
Joseph Bundick
12:45p
Lakeside 3 at
Bainbridge 7 12
Woodward Middle School
Jaclyn Hennegan
Courtney Parker
Mon 5/7/2012
4:00p
Lakeside at Overlake
(Canceled)
Overlake School
Samantha Gunnerson
Kim Gunnerson
Wed 5/9/2012
5:00p
Queen Anne Quick Styx 16
at Overlake 13
Overlake School
Madeline Kossik
Tom Naab
Sat 5/12/2012
11:30a
Queen Anne Quick Styx 15
at Bainbridge 7 9
Bainbridge Battlepoint #1
Jaclyn Hennegan
Courtney Parker
1:00p
Snohomish Black 12
at Bainbridge 8 11
Bainbridge Battlepoint #1
Jaclyn Hennegan
Courtney Parker
2:15p
Snohomish Red 11 at
Bainbridge 8 12
Bainbridge Battlepoint #1
Jaclyn Hennegan
Courtney Parker
3:00p
Eastside Eagles Gold 5 at
Issaquah 15
Beaver Lake Middle School
Lexi Boyer
Hailey Nyquist
11:00a
Mercer Island Maroon 7 at
Eastside Crusaders Blue 11
Eastside Catholic School
Tristana Leist
9:00a
Bellevue Wolverines 11 at
Mercer Island Black 20
Islander Middle School Turf
Sal Francisco
9:00a
Lakeside at Mercer Island Maroon
Islander MS Playfield
Emily Cone
Chris Harris
1:00p
Eastside Eagles Green at Lakeside
Lakeside Middle School
Meredith Harris
Joseph Bundick
9:00a
NES Doublecrosse 12 at
Eastside Eagles White 14
Marymoor #7
Emily Sokol
Tristana Leist
1:00p
Lake Tapps at Overlake
Overlake School
Meg Chapman
Amelia Chirichigno
3:00p
(Exh) Bellingham at Overlake
Overlake School
Meg Chapman
Amelia Chirichigno
2:00p
Olympic 4 at
Skagit Valley Flyers 13
Peacock Fileds (Skagit)
Amanda Roper
Sun 5/13/2012
1:00p
Eastside Crusaders Blue at Skagit Valley Flyers
(Canceled)
Peacock Fileds (Skagit)
11:00a
Bellevue East Vikings at Bainbridge 7
Woodward Middle School
Joseph Bundick
Leo Bundick
12:15p
Bellevue East Blue 6 at
Bainbridge 8 16
Woodward Middle School
Joseph Bundick
Leo Bundick
Wed 5/16/2012
5:00p
Overlake 10 at
Queen Anne Quick Styx 14
Queen Anne Bowl
Edith Harris
Meredith Harris
Sat 5/19/2012
12:00p
NES Doublecrosse 11 at
Issaquah 15
Beaver Lake Middle School
Lexi Boyer
Madeline Kossik
2:30p
Puyallup 4 at
Tacoma Tigers 15
Cirque Bridgeport Park
Megan Lucchesi
9:00a
Eastside Eagles White 10 at
Mercer Island Black 21
Islander Middle School Turf
Hailey Nyquist
Jordan Hepperle
2:50p
Lake Tapps 4 at
Queen Anne Quick Styx 12
Queen Anne Bowl
Emily Cone
Chris Harris
8:30a
Snohomish Red 10 at
Bellevue East Blue 12
Robinswood
Neele Thom
Mike Bucy
9:45a
Forest Ridge 15
at Bellevue East Vikings 4
Robinswood
Neele Thom
Mike Bucy
2:30p
Mercer Island Maroon 9 at
Gig Harbor 12
Sehmel Field
Leo Bundick
Joseph Bundick
4:00p
Overlake 12
at
Gig Harbor 12
Sehmel Field
Leo Bundick
Joseph Bundick
1:00p
Highline 8 at
Olympic 9
Stevens Middle School
Jason Cline
Jacob Dostie
1:00p
Snohomish Black at Bellevue Wolverines
Wilburton Hill Park
Sal Francisco
1:30p
Snohomish Black at Bellevue Wolverines
Wilburton Hill Park
Sal Francisco
Sun 5/20/2012
9:00a
Lakeside at Mercer Island Maroon
Islander MS Playfield
Emily Cone
Chris Harris
12:15p
Snohomish Black 8 at
Eastside Eagles Gold 12
Marymoor #7
Emily Cone
Tristana Leist
1:30p
Issaquah 1
at Eastside Eagles White 0
(Forfeit)
Marymoor #7
11:00a
Eastside Eagles Green at Snohomish Red
Snohomish - Harvey Air Field
Emma Hennig
Megan Weyrauch
12:30p
Skagit Valley Flyers 9 at
Gig Harbor 11
Snohomish - Harvey Air Field
Emma Hennig
Hailey Nyquist
11:30a
Eastside Crusaders Blue 11
at Bainbridge 7 8
Woodward Middle School
Jaclyn Hennegan
Joseph Bundick
12:45p
Puyallup at Bainbridge 8
Woodward Middle School
Jaclyn Hennegan
Joseph Bundick
Mon 5/21/2012
5:00p
Forest Ridge at Overlake
Overlake School
Claire Monsaas
Sat 5/26/2012
4:00p
Bellevue East Vikings at Lake Tapps
(Canceled)
Auburn Riverside High School
Sat 6/2/2012
11:00a
Eastside Crusaders Blue 12
at Lake Tapps 5
Auburn Riverside High School
Megan Lucchesi
10:00a
Tacoma Tigers 9 at
Bainbridge 8 14
Bainbridge Battlepoint #1
Jaclyn Hennegan
Courtney Parker
2:00p
Skagit Valley Flyers at Bellingham
(Canceled)
Fairhaven Middle School
9:00a
Queen Anne Quick Styx 13 at
Mercer Island Maroon 15
Islander Middle School Turf
Meredith Harris
Jordan Hepperle
10:15a
Puyallup 11 at
Mercer Island Black 18
Islander Middle School Turf
Meredith Harris
Edith Harris
12:30p
Snohomish Red at Eastside Eagles White
Marymoor #7
Emily Cone
Amelia Chirichigno
1:45p
NES Doublecrosse 9 at
Eastside Eagles Green 12
Marymoor #7
Emily Cone
Sal Francisco
8:30a
Bellevue Wolverines 11 at
Bellevue East Blue 15
Robinswood
Lexi Boyer
Amanda Roper
2:30p
Highline 5 at
Gig Harbor 15
Sehmel Field
Leo Bundick
Joseph Bundick
Sun 6/3/2012
1:15p
Mercer Island Black 16
at Eastside Eagles Green 6
Islander Middle School Turf
Edith Harris
12:00p
Lake Tapps at Highline
Manhatten Field
Lynna Tran
2:30p
Bellevue East Blue 8 at
Eastside Eagles Gold 11
Marymoor #9
Sal Francisco
Meg Chapman
2:00p
Tacoma Tigers 15
at Snohomish Black 14
Snohomish - Harvey Air Field
Emma Hennig
Hailey Nyquist
12:00p
Bainbridge 7 at Olympic
(Canceled)
Stevens Middle School
Sat 6/9/2012
9:30a
Bellevue East Blue at Bainbridge 8
60 Acres Field # 1
Katie Bucy
Tristana Leist
10:05a
Bainbridge 7 at Puyallup
60 Acres Field # 1
Katie Bucy
Tristana Leist
10:40a
Eastside Eagles White at Bellevue East Blue
60 Acres Field # 1
Sal Francisco
Jordan Hepperle
11:15a
Gig Harbor at Eastside Crusaders Blue
60 Acres Field # 1
Tristana Leist
Sal Francisco
11:50a
Issaquah at Eastside Eagles White
60 Acres Field # 1
Tristana Leist
Sal Francisco
12:25p
Gig Harbor at NES Doublecrosse
60 Acres Field # 1
Tristana Leist
Sal Francisco
1:35p
Eastside Eagles Green at Issaquah
60 Acres Field # 1
Tristana Leist
Sal Francisco
2:10p
Puyallup at Gig Harbor
60 Acres Field # 1
Jeff Gillard
Meredith Harris
2:45p
Eastside Eagles Green at Mercer Island Black
60 Acres Field # 1
Amanda Roper
Katie Bucy
3:20p
Eastside Crusaders Blue at Puyallup
60 Acres Field # 1
Emma Hennig
Jenna Emerson
11:50a
Mercer Island Black at Bellevue Wolverines
60 Acres Field #2
Emma Hennig
Amelia Chirichigno
9:30a
Issaquah at Mercer Island Black
60 Acres Field #4
Edith Harris
Kim Gunnerson
10:05a
Mercer Island Maroon at Gig Harbor
60 Acres Field #4
Samantha Gunnerson
Jamie Weaver
10:40a
Eastside Eagles Green at Bellevue Wolverines
60 Acres Field #4
Kim Gunnerson
Jamie Weaver
11:15a
Mercer Island Maroon at Bainbridge 7
60 Acres Field #4
Jamie Weaver
Samantha Gunnerson
11:50a
Queen Anne Quick Styx at Bainbridge 8
60 Acres Field #4
Jaclyn Hennegan
Edith Harris
12:25p
Mercer Island Maroon at Puyallup
60 Acres Field #4
Samantha Gunnerson
Jamie Weaver
1:00p
Mercer Island Black at Bellevue East Blue
60 Acres Field #4
Samantha Gunnerson
Emma Hennig
1:35p
Eastside Crusaders Blue at Mercer Island Maroon
60 Acres Field #4
Kim Gunnerson
Jamie Weaver
2:45p
Issaquah at Bellevue Wolverines
60 Acres Field #4
Kim Gunnerson
Jamie Weaver
3:20p
Bainbridge 7 at Gig Harbor
60 Acres Field #4
Samantha Gunnerson
Edith Harris
9:30a
Eastside Eagles White at Bellevue Wolverines
60 Acres Field #6
Amanda Roper
Jaclyn Hennegan
10:05a
NES Doublecrosse at Eastside Crusaders Blue
60 Acres Field #6
Jordan Hepperle
Emma Hennig
10:40a
Issaquah at Bainbridge 8
60 Acres Field #6
Meredith Harris
Jaclyn Hennegan
11:15a
Puyallup at NES Doublecrosse
60 Acres Field #6
Emma Hennig
Jordan Hepperle
11:50a
Eastside Eagles Green at Bellevue East Blue
60 Acres Field #6
Jeff Gillard
Lindsay Call
12:25p
Eastside Crusaders Blue at Bainbridge 7
60 Acres Field #6
Jaclyn Hennegan
Troy Roper
1:35p
Queen Anne Quick Styx at Eastside Eagles White
60 Acres Field #6
Jordan Hepperle
Amelia Chirichigno
2:10p
Bellevue East Blue at Bainbridge 7
60 Acres Field #6
Edith Harris
Jordan Hepperle
2:45p
Queen Anne Quick Styx at Mercer Island Maroon
60 Acres Field #6
Jordan Hepperle
Lindsay Call
9:30a
Eastside Eagles Green at Queen Anne Quick Styx
60 Acres Field #9
Emma Hennig
Jordan Hepperle
10:40a
Mercer Island Black at Queen Anne Quick Styx
60 Acres Field #9
Emma Hennig
Katie Bucy
1:35p
Bellevue Wolverines at Bainbridge 8
60 Acres Field #9
Emma Hennig
Lexi Boyer
2:45p
Bainbridge 8 at Eastside Eagles White
60 Acres Field #9
Emma Hennig
Lexi Boyer
This game has been postponed
This is a makeup game
WSLA website
Contact WSLA
narrow
|
wide
Printable page