(this is a closed league - please view Related Leagues)
Help
Contact Sportability
Home
WBLA Home
League Home
Schedule
Standings
Head to Head
Playoffs
Rosters
Player Statistics
Goalie Statistics
Locations
Notices
FAQ
Washington High School Boys Lacrosse
>
2012 WHSBLA Division I
>
Schedule
Schedule Filter
Show
All Teams
Bainbridge
Bellarmine Prep
Bellevue
Curtis
Eastlake
Eastside Catholic
Issaquah
King's Way
Lake Tapps
Lake Washington
Lakeside
Mercer Island
Mukilteo
Northshore
Puyallup
Sammamish
Skyline
Stadium
Tahoma
Woodinville
Ballard
Casa Grande
Claremont
Comsewogue
Farmingdale
Garfield
Guilderland
Henderson
Highline
Iolani
Jesuit
Lake Oswego
Lakeridge
Lincoln
Long Beach
Mid-Pacific
Mountain View
Nathan Hale
O.E.S.
Oceanside
Overlake
Palo Verde
Petaluma
Providence
Punahou
Sachem North
Santa Rosa
Skagit Valley
Snohomish
Southridge
Sunset
Timberline
Ward Melville
West Linn
Westview
Northeast
Southwest
Schedule
Date
Time
Teams
Location
Official(s)
Fri 3/9/2012
7:30p
Lake Washington 11
at Bainbridge 10
Bainbridge HS
Joseph Dichiaro Iii
Keith Macfie
Sat 3/10/2012
7:00p
Mercer Island 11
at Bainbridge 7
Bainbridge HS
Harlan Worden
Cogan Semler
Tue 3/13/2012
5:15p
(NL)
Tahoma 8
at Garfield 4
Genesee Park
Aaron Koransky
Jim Maddock
7:00p
Issaquah 13
at Northshore 2
Bothell HS
Rob Quello
Rich Burke
7:00p
Eastside Catholic 11 at
King's Way 19
Columbia River HS
Craig Lyons
Nic Herriges
8:00p
Skyline 7 at
Eastlake 8
Eastlake HS
Adam Smith
Ian Le-Cerf
8:00p
Sammamish 16
at Woodinville 10
Woodinville HS
Justin Vanness
Bruce Shaw
Wed 3/14/2012
5:00p
Puyallup 3 at
Lakeside 9
Lakeside HS
Ron Wright
Jim OBrien
5:00p
Bellevue 20
at Lake Washington 1
Marymoor Park #3
Adam Smith
Jesse Savage
7:00p
Bainbridge 15
at Curtis 9
Curtis HS
Gregory Wittman
Keith Macfie
8:00p
Bellarmine Prep 14 at
Lake Tapps 21
Bonney Lake HS
Craig Poole
Aaron Koransky
8:00p
Mukilteo 7 at
Eastside Catholic 12
Eastside Catholic HS
Jim Anderson
Ian Le-Cerf
Fri 3/16/2012
5:30p
Lakeside 9
at Stadium 4
Mason Middle School
Erik Smith
7:00p
Curtis 8 at
King's Way 12
Columbia River HS
Keith Macfie
Owen Davis
8:00p
Woodinville 1 at
Bellevue 17
Bellevue HS
Rich Burke
Ron Wright
8:00p
Eastside Catholic 5 at
Issaquah 8
Issaquah HS
Andy Assante
Bruce Shaw
8:00p
Bellarmine Prep 2 at
Mercer Island 19
Mercer Island HS
Adam Smith
Jim Maddock
8:00p
Tahoma 10 at
Sammamish 11
(Overtime)
Newport HS
Harlan Worden
Ian Le-Cerf
8:00p
Puyallup 7 at
Lake Tapps 14
Petes Pool Stadium
Mike Serrianne
Aaron Koransky
Sat 3/17/2012
5:00p
Stadium 4 at
King's Way 15
Columbia River HS
Keith Macfie
Bob Weyer
7:00p
Mercer Island 13
at Puyallup 3
Sparks Stadium
Tim Jones
Kevin Boyle
Mon 3/19/2012
4:30p
Curtis 4 at
Mercer Island 17
Curtis HS
Erik Smith
Keith Macfie
8:00p
Lake Washington 11 at
Skyline 13
Skyline HS
Rich Burke
Adam Smith
8:00p
Lake Tapps 12
at Stadium 6
Stadium HS
Craig Poole
Kevin Boyle
Tue 3/20/2012
7:00p
(NL) King's Way 8 at
Lake Oswego 18
Oregon
Out of Area A
8:00p
Northshore 1 at
Eastside Catholic 15
Eastside Catholic HS
Edmund Springgate
Tanner Clinch
8:00p
(NL)
Tahoma 10
at Highline 3
Moshier Park
Craig Poole
Aaron Banchero
8:00p
Issaquah 18
at Sammamish 2
Newport HS
Jesse Savage
Ian Le-Cerf
Wed 3/21/2012
6:30p
Bainbridge 17
at Tahoma 7
Wilson Field
Craig Poole
Eddie Travers
7:00p
Puyallup 9 at
Bellarmine Prep 12
Mt. Tahoma HS
Erik Smith
Beau Baldassin
8:00p
Mukilteo 2 at
Bellevue 16
Bellevue HS
Adam Smith
8:00p
Skyline 11
at Woodinville 9
Woodinville HS
Andy Hovancsek
Bruce Shaw
Thu 3/22/2012
7:30p
(NL) Snohomish 10 at
Lake Washington 17
Lake Washington HS
Adam Smith
Harlan Worden
8:00p
Eastside Catholic 10
at Curtis 2
Curtis HS
Craig Poole
Kevin Boyle
Fri 3/23/2012
4:00p
(Exh)
Henderson 21
at Sunset 7
Islander MS
Matthew Mccarthy
Craig Poole
4:00p
(NL) Palo Verde 12 at
Skyline 13
(Overtime)
Mercer Island HS
Erik Smith
Andy Assante
5:00p
Woodinville 5 at
Lakeside 8
Lakeside HS
Kurt Zumdiek
David Reichgott
5:30p
Mukilteo 15
at Stadium 3
Mason Middle School
Keith Macfie
6:00p
(Exh) Timberline 4 at
Jesuit 12
Islander MS
Edmund Springgate
Matthew Mccarthy
6:00p
(Exh)
Guilderland 12
at Lincoln 5
Mercer Island HS
Adam Smith
Erik Smith
8:00p
Tahoma 4 at
Curtis 6
Curtis HS
Beau Baldassin
Mike Serrianne
8:00p
(NL) Lakeridge 6 at
Bellevue 10
Islander MS
Harlan Worden
Tim Jones
8:00p
(NL) Lake Oswego 7 at
Mercer Island 9
Mercer Island HS
Craig Poole
Edmund Springgate
8:00p
King's Way 13
at Lake Tapps 12
Petes Pool Stadium
Kevin Boyle
Ron Wright
Sat 3/24/2012
10:00a
(Exh) Palo Verde 9 at
Sunset 10
Mercer Island HS
Harlan Worden
Tim Jones
12:00p
(Exh) Henderson at Lake Oswego
Islander MS
Ian Le-Cerf
Bruce Shaw
12:00p
(NL) Timberline 3 at
Lake Washington 13
Mercer Island HS
Tim Jones
Ron Wright
1:00p
King's Way 12
at Lakeside 11
Lakeside HS
Justin Vanness
Beau Baldassin
2:00p
(Exh)
Claremont 11
at Lakeridge 5
Islander MS
Ian Le-Cerf
Bruce Shaw
2:00p
(NL) Jesuit 9 at
Skyline 11
Mercer Island HS
Adam Smith
Craig Poole
4:00p
(NL) Palo Verde 5 at
Issaquah 10
Mercer Island HS
Erik Smith
Andy Assante
6:00p
(NL) Guilderland 5 at
Bellevue 9
Bellevue HS
Erik Smith
Adam Smith
6:00p
(Exh) Timberline 3 at
Sunset 10
Islander MS
Bruce Shaw
Ian Le-Cerf
6:00p
(NL)
Henderson 9
at Bainbridge 7
Mercer Island HS
Craig Poole
Harlan Worden
7:00p
Northshore 5 at
Eastlake 15
Eastlake HS
Andy Assante
David Reichgott
7:00p
Sammamish 10
at Puyallup 9
Orting HS
Kevin Boyle
8:00p
(Exh) Claremont at Lake Oswego
Islander MS
Edmund Springgate
Bruce Shaw
8:00p
(NL) Lincoln 6 at
Mercer Island 7
Mercer Island HS
Adam Smith
Eddie Travers
Sun 3/25/2012
10:00a
(Exh) Palo Verde 2 at
Lincoln 9
Islander MS
Harlan Worden
Craig Poole
10:00a
(Exh) Henderson 16 at
Claremont 19
Mercer Island HS
Ian Le-Cerf
Bruce Shaw
12:00p
(Exh) Timberline 2 at
Lakeridge 8
Islander MS
Craig Poole
Ron Wright
12:00p
(NL)
Sunset 12
at Bainbridge 8
Mercer Island HS
Harlan Worden
Tim Jones
2:00p
(Exh)
Claremont 11
at Jesuit 7
Islander MS
Bruce Shaw
Edward Tharp
2:00p
(NL)
Lake Oswego 10
at Lake Washington 9
Mercer Island HS
Craig Poole
Ian Le-Cerf
Mon 3/26/2012
6:00p
(NL)
Mountain View 7
at Woodinville 5
Woodinville HS
Jesse Savage
Steve Corley
8:00p
Eastside Catholic 8
at Eastlake 7
Eastlake HS
Rob Quello
Andy Hovancsek
8:00p
Stadium 8
at Puyallup 7
Emerald Ridge HS
Keith Macfie
8:00p
Sammamish 12 at
Mukilteo 16
Kamiak HS
Stan Kosick
Bruce Shaw
Tue 3/27/2012
5:00p
Curtis 8
at Lakeside 7
(Overtime)
Lakeside HS
Ron Wright
Stan Kosick
6:30p
(NL) Mountain View 5 at
Tahoma 14
Wilson Field
Keith Macfie
Steve Corley
8:00p
Bainbridge 3 at
Bellevue 9
Bellevue HS
Rob Quello
Harlan Worden
8:00p
Mercer Island 7 at
Issaquah 9
Issaquah HS
Adam Smith
Eddie Travers
Wed 3/28/2012
7:00p
Stadium 13 at
Bellarmine Prep 19
Stadium HS
Keith Macfie
Beau Baldassin
7:30p
Woodinville 2 at
Lake Washington 13
Lake Washington HS
Harlan Worden
Andy Hovancsek
8:00p
(NL)
Southridge 14
at King's Way 13
(Overtime)
Columbia River HS
Craig Lyons
Larry Anderson
Thu 3/29/2012
5:00p
Lake Tapps 13
at Lakeside 11
Lakeside HS
Stan Kosick
Ian Le-Cerf
8:00p
Eastside Catholic 13
at Sammamish 3
Sammamish HS
Rich Burke
Adam Smith
Fri 3/30/2012
7:00p
Skyline 17
at Northshore 6
Bothell HS
Jesse Savage
Justin Vanness
7:00p
Bellarmine Prep 13 at
King's Way 16
Delta Park
Lee Smith
Larry Anderson
8:00p
Issaquah 7
at Bellevue 6
(Overtime)
Bellevue HS
Andy Assante
Harlan Worden
8:00p
Mukilteo 10
at Lake Washington 6
Shoreline Stadium
Kurt Zumdiek
Ron Wright
8:00p
Eastlake 8
at Woodinville 2
Woodinville HS
Edward Tharp
Peter Sandford
Sat 3/31/2012
7:00p
(NL) Mercer Island 8 at
Sachem North 13
New York
Out of Area A
8:00p
Tahoma 9
at Puyallup 6
Sparks Stadium
Mike Serrianne
Kevin Boyle
Mon 4/2/2012
7:00p
(NL) Mercer Island 0 at
Ward Melville 18
New York
Out of Area A
Tue 4/3/2012
6:30p
(NL) Providence 4 at
Woodinville 11
Woodinville HS
Stan Kosick
Jesse Savage
7:00p
Lakeside 13 at
Bellarmine Prep 20
Mt. Tahoma HS
Mike Serrianne
Keith Macfie
7:00p
(NL) Mercer Island 3 at
Comsewogue 14
New York
Out of Area A
8:00p
Bellevue 11 at
Eastside Catholic 12
Eastside Catholic HS
Rob Quello
Andy Hovancsek
8:00p
Skyline 5 at
Issaquah 15
Issaquah HS
Rich Burke
Edmund Springgate
8:00p
Northshore 9 at
Sammamish 15
Newport HS
Adam Smith
Ian Le-Cerf
Thu 4/5/2012
7:00p
Bellevue 18
at Northshore 3
Bothell HS
Stan Kosick
Bruce Shaw
8:00p
Sammamish 11
at Skyline 10
(Overtime)
Skyline HS
Harlan Worden
Tanner Clinch
Sat 4/7/2012
4:00p
(NL) Westview 7 at
Tahoma 9
Maple View MS
Dan Sommers
Andy Schock
7:00p
Woodinville 20
at Northshore 11
Bothell HS
Rich Burke
Andy Hovancsek
Mon 4/9/2012
8:00p
Bainbridge 17
at Stadium 2
Stadium HS
Craig Poole
Adrian Shaproski
Tue 4/10/2012
TBD
(NL)
Bellevue 8
at Oceanside 4
New York
Out of Area A
5:00p
(NL)
Issaquah 17
at Punahou 1
Hawaii
Out of Area A
7:00p
Mercer Island 18
at Tahoma 5
Maple View MS
Rich Burke
Adrian Shaproski
8:00p
(NL) Ballard 5 at
Mukilteo 12
Mariner HS
Jim OBrien
Stan Kosick
8:00p
Puyallup 10
at Woodinville 9
(Overtime)
Woodinville HS
Sean Upchurch
Andy Hovancsek
Wed 4/11/2012
4:00p
(NL)
Skyline 17
at Petaluma 14
Northern California
Out of Area A
5:00p
(NL)
Issaquah 21
at Iolani 0
Hawaii
Out of Area A
7:30p
Northshore 3 at
Lake Washington 9
Lake Washington HS
Adam Smith
Andy Schock
8:00p
Curtis 11 at
Lake Tapps 12
(Overtime)
Sumner HS
Kevin Boyle
Keith Macfie
Thu 4/12/2012
TBD
(NL)
Bellevue 10
at Long Beach 9
New York
Out of Area A
4:00p
(NL)
Skyline 17
at Santa Rosa 5
Northern California
Out of Area A
4:30p
(NL)
Issaquah 23
at Mid-Pacific 0
Hawaii
Out of Area A
8:00p
Mukilteo 16
at Woodinville 5
Woodinville HS
Stan Kosick
Andy Schock
Fri 4/13/2012
TBD
(NL)
Bellevue 12
at Farmingdale 5
New York
Out of Area A
6:00p
(NL) Skyline 9 at
Casa Grande 12
Northern California
Out of Area A
7:00p
Stadium 8 at
Northshore 16
Bothell HS
Edward Tharp
Andy Hovancsek
7:00p
Lake Tapps 17
at Tahoma 6
Maple View MS
Keith Macfie
Harlan Worden
8:00p
Lake Washington 7
at Eastlake 6
(Overtime)
Eastlake HS
Bruce Shaw
Edmund Springgate
Sat 4/14/2012
3:00p
King's Way 6 at
Mercer Island 13
Mercer Island HS
Matthew Mccarthy
Bruce Shaw
3:00p
(NL)
Sammamish 17
at Skagit Valley 4
Mt. Vernon HS
David Reichgott
Dan Sommers
3:00p
(NL) Bainbridge 7 at
West Linn 14
Oregon
Out of Area A
Sun 4/15/2012
12:00p
(NL) Bainbridge 5 at
Lakeridge 11
Oregon
Out of Area A
Mon 4/16/2012
8:00p
Lake Washington 3 at
Issaquah 14
Issaquah HS
Harlan Worden
Ian Le-Cerf
Tue 4/17/2012
6:30p
(Pra) Woodinville and Northshore
Bothell HS
No Refs A
Practice Game
8:00p
Puyallup 7 at
Curtis 8
(Overtime)
Curtis HS
Keith Macfie
Tim Jones
8:00p
Eastlake 8
at Sammamish 6
Newport HS
Adam Smith
Adrian Shaproski
Wed 4/18/2012
7:00p
Skyline 12
at Tahoma 5
Maple View MS
Dan Sommers
David Reichgott
8:00p
Bainbridge 11
at Lake Tapps 8
Bonney Lake HS
Rob Quello
Kevin Boyle
8:00p
Bellarmine Prep 8 at
Eastside Catholic 12
Eastside Catholic HS
Harlan Worden
Andy Hovancsek
8:00p
Lakeside 8 at
Mukilteo 13
Mariner HS
Jim OBrien
Will Odell
8:00p
Mercer Island 19
at Stadium 3
Stadium HS
Adrian Shaproski
Kurt Zumdiek
Thu 4/19/2012
6:00p
(Pra) Nathan Hale and Northshore
Bothell HS
No Refs A
Practice Game
7:00p
(NL)
Curtis 16
at Woodinville 8
Woodinville HS
Bruce Shaw
Steve Corley
Fri 4/20/2012
7:00p
Tahoma 4 at
King's Way 14
Columbia River HS
Tim Rossi
Craig Lyons
7:00p
Lake Washington 21
at Bellarmine Prep 9
Lincoln Bowl
Kurt Zumdiek
Mike Serrianne
7:30p
Puyallup 4 at
Bainbridge 20
Bainbridge HS
Joseph Dichiaro Iii
Cogan Semler
7:30p
Issaquah 17
at Mukilteo 2
Kamiak HS
Bruce Shaw
Jay Stringfellow
8:00p
Lake Tapps 11
at Sammamish 10
(Overtime)
Newport HS
Edmund Springgate
Sean Upchurch
Sat 4/21/2012
2:00p
(NL)
Lincoln 13
at King's Way 11
Columbia River HS
Matt Karsh
Lee Smith
7:00p
Bellevue 15
at Eastlake 4
Eastlake HS
Joseph Dichiaro Iii
Andy Schock
8:00p
Lakeside 4 at
Mercer Island 12
Mercer Island HS
Stan Kosick
Bruce Shaw
Mon 4/23/2012
8:00p
(NL) Snohomish at Mukilteo
Kamiak HS
Justin Vanness
Adrian Shaproski
Tue 4/24/2012
7:00p
Curtis 11 at
Bellarmine Prep 13
Mt. Tahoma HS
Michael Ellis
Keith Macfie
8:00p
Mercer Island 11
at Eastlake 6
Eastlake HS
Adam Smith
Stan Kosick
8:00p
Eastside Catholic 11
at Skyline 7
Skyline HS
Harlan Worden
Edmund Springgate
8:00p
Tahoma 16
at Stadium 7
Stadium HS
Gregory Wittman
Conrad Hughes
8:00p
Issaquah 12
at Woodinville 2
Woodinville HS
Andy Schock
Andy Hovancsek
Wed 4/25/2012
5:30p
(NL)
Northshore 7
at Overlake 6
(Overtime)
Overlake School
Rich Burke
Tanner Clinch
7:15p
Lakeside 6 at
Bainbridge 21
Bainbridge HS
Dan Sommers
Cogan Semler
8:00p
Sammamish 2 at
Bellevue 23
Bellevue HS
Michael Ellis
Bruce Shaw
Thu 4/26/2012
8:00p
Lake Washington 4 at
Eastside Catholic 7
Eastside Catholic HS
Rob Quello
Ian Le-Cerf
8:00p
Eastlake 5 at
Mukilteo 6
Mariner HS
Nathan Wirtz
Bruce Shaw
Fri 4/27/2012
7:00p
Lake Tapps 14
at Northshore 12
Bothell HS
Andy Schock
Andy Hovancsek
7:00p
Bellarmine Prep 15
at Tahoma 9
Maple View MS
Lee Smith
7:30p
Issaquah 7
at Bainbridge 5
Bainbridge HS
Conrad Hughes
Joseph Dichiaro Iii
8:00p
(NL)
O.E.S. 15
at Mercer Island 13
Mercer Island HS
Dan Sommers
Steve Corley
8:30p
King's Way 6 at
Lake Washington 7
Wilburton Hill Park
Bruce Shaw
Ian Le-Cerf
Sat 4/28/2012
1:00p
Mukilteo 12 at
Skyline 13
Skyline HS
Dan Sommers
Bruce Shaw
3:00p
(NL) O.E.S. 3 at
Issaquah 9
Issaquah HS
Lee Smith
3:30p
(NL)
Bainbridge 9
at Lake Oswego 7
Oregon
Out of Area A
5:00p
King's Way 5 at
Bellevue 18
Bellevue HS
Harlan Worden
Ian Le-Cerf
5:00p
(NL) Westview 4 at
Curtis 13
Curtis HS
Beau Baldassin
Mike Serrianne
7:00p
(NL)
Eastlake 15
at Puyallup 7
Sparks Stadium
Tim Jones
Lee Smith
Mon 4/30/2012
7:30p
Mercer Island 7
at Lake Washington 3
Lake Washington HS
Michael Ellis
Rob Quello
8:00p
Curtis 2 at
Issaquah 18
Issaquah HS
Harlan Worden
Andy Hovancsek
8:00p
Stadium 6 at
Skyline 18
Skyline HS
Andy Assante
Steve Corley
Tue 5/1/2012
7:00p
Bellevue 17
at Bellarmine Prep 5
Mt. Tahoma HS
Keith Macfie
Mike Serrianne
7:00p
(NL) King's Way 9 at
Westview 10
Oregon
Out of Area A
7:30p
Eastlake 9 at
Bainbridge 15
Bainbridge HS
Eddie Travers
Harlan Worden
8:00p
Puyallup 9 at
Mukilteo 15
Kamiak HS
Steve Corley
8:00p
Tahoma 6 at
Woodinville 13
Woodinville HS
Rich Burke
Sean Upchurch
Wed 5/2/2012
5:00p
Northshore 9
at Lakeside 6
Lakeside HS
Dan Sommers
Adrian Shaproski
Thu 5/3/2012
8:00p
Bainbridge 10 at
Eastside Catholic 12
Eastside Catholic HS
Michael Ellis
Rob Quello
8:00p
Lake Tapps 8
at Mukilteo 6
Kamiak HS
Jim OBrien
Bruce Shaw
8:00p
Skyline 16
at Puyallup 8
Sparks Stadium
Conrad Hughes
Mike Serrianne
Fri 5/4/2012
5:30p
Sammamish 15
at Lakeside 14
Lakeside HS
Jim OBrien
5:30p
Woodinville 11
at Stadium 4
Mason Middle School
Keith Macfie
Bruce Shaw
8:00p
Eastlake 4 at
King's Way 11
Columbia River HS
Jay Stringfellow
Erik Smith
8:00p
Lake Washington 11
at Curtis 6
Curtis HS
Michael Ellis
Tim Jones
Sat 5/5/2012
3:00p
(NL)
Lincoln 16
at Bainbridge 9
Bainbridge HS
Adam Smith
Erik Smith
5:00p
Issaquah 18
at King's Way 5
Columbia River HS
Ross Lancaster
Bob Weyer
7:00p
Tahoma 9
at Northshore 8
Bothell HS
Stan Kosick
Andy Schock
8:00p
Bellevue 8
at Mercer Island 7
Mercer Island HS
Eddie Travers
Michael Ellis
8:00p
Skyline 8 at
Lake Tapps 9
Petes Pool Stadium
Andy Assante
Mike Serrianne
Sun 5/6/2012
12:00p
(NL)
Lincoln 8
at Lake Washington 2
Lake Washington HS
Bruce Shaw
Justin Vanness
Mon 5/7/2012
7:30p
Sammamish 10 at
Lake Washington 12
Lake Washington HS
Edward Tharp
Andy Schock
8:00p
Curtis 3 at
Bellevue 17
Bellevue HS
Harlan Worden
Rob Quello
Tue 5/8/2012
6:30p
Lakeside 4 at
Skyline 10
Skyline Community Fields
Adrian Shaproski
Stan Kosick
7:00p
Mukilteo 8
at Tahoma 6
Maple View MS
Keith Macfie
8:00p
Bellarmine Prep 6 at
Issaquah 21
Issaquah HS
Justin Vanness
Andy Hovancsek
8:00p
Eastside Catholic 2 at
Mercer Island 18
Mercer Island HS
Harlan Worden
Erik Smith
8:00p
Woodinville 5 at
Lake Tapps 18
Petes Pool Stadium
Bruce Shaw
Mike Serrianne
Wed 5/9/2012
8:00p
Eastlake 3 at
Curtis 12
Curtis HS
Gregory Wittman
Conrad Hughes
8:00p
Northshore 12
at Puyallup 6
Emerald Ridge HS
Lee Smith
Bruce Shaw
8:00p
Stadium 4 at
Sammamish 17
Newport HS
Adrian Shaproski
Dan Sommers
Thu 5/10/2012
8:00p
Bainbridge 22
at Bellarmine Prep 10
Bellarmine Prep
Conrad Hughes
Keith Macfie
8:00p
Woodinville 5 at
Eastside Catholic 10
Eastside Catholic HS
Adrian Shaproski
Adam Smith
Fri 5/11/2012
8:00p
King's Way 14
at Puyallup 9
Emerald Ridge HS
Erik Smith
Mike Serrianne
8:00p
Eastlake 4 at
Issaquah 13
Issaquah HS
Sean Upchurch
Rich Burke
8:00p
Northshore 6 at
Mukilteo 12
Kamiak HS
Jim OBrien
Stan Kosick
8:00p
Lake Tapps 5 at
Mercer Island 17
Mercer Island HS
Adrian Shaproski
Andy Assante
8:00p
Bellevue 16
at Skyline 6
Skyline HS
Harlan Worden
Ian Le-Cerf
Sat 5/12/2012
4:00p
Stadium 3 at
Curtis 14
Curtis HS
Lee Smith
5:00p
King's Way 10 at
Bainbridge 11
Bainbridge HS
Harlan Worden
Erik Smith
5:00p
Bellarmine Prep 5 at
Eastlake 6
Eastlake HS
Bruce Shaw
6:00p
Lakeside 3 at
Tahoma 6
Maple View MS
Mike Serrianne
Tue 5/15/2012
7:00p
(Pla) Curtis 9 at
Eastside Catholic 17
Eastside Catholic HS
Adam Smith
Bruce Shaw
7:00p
(Pla)
Bellarmine Prep 16
at Mukilteo 13
Kamiak HS
Jim OBrien
David Reichgott
Wed 5/16/2012
7:00p
(Pla) Skyline 7 at
King's Way 10
Columbia River HS
Erik Smith
Ross Lancaster
7:00p
(Pla) Lake Washington 9 at
Bainbridge 10
Bainbridge HS
Harlan Worden
Keith Macfie
Fri 5/18/2012
7:00p
(Pla) Bainbridge 4 at
Bellevue 11
Bellevue HS
Andy Assante
Harlan Worden
8:00p
(Pla)
Eastside Catholic 12
at Lake Tapps 5
Petes Pool Stadium
Keith Macfie
Eddie Travers
8:00p
(Pla) Bellarmine Prep 5 at
Mercer Island 11
Mercer Island HS
Adam Smith
David Reichgott
Sat 5/19/2012
7:00p
(Pla)
King's Way 9
at Issaquah 8
Issaquah HS
Jim OBrien
Rob Quello
Wed 5/23/2012
7:00p
(Pla)
Eastside Catholic 13
at King's Way 8
Eastside Catholic HS
Playoff Official
Playoff Official
7:00p
(Pla)
Bellevue 13
at Mercer Island 2
Mercer Island HS
Playoff Official
Playoff Official
Sat 5/26/2012
6:00p
(Pla)
Bellevue 13
at Eastside Catholic 4
Memorial Stadium
Playoff Official
Playoff Official
The playoff tournament is online
This game has been postponed
This is a makeup game
WBLA website
Contact WBLA
normal
|
wide
Printable page