(this is a closed league - please view Related Leagues)
Help
Contact Sportability
Home
WBLA Home
League Home
Evaluations
Schedule
Standings
Head to Head
Playoffs
Rosters
Player Statistics
Goalie Statistics
Locations
Notices
FAQ
Washington High School Boys Lacrosse
>
2010 WHSBLA Division I
>
Schedule
Schedule Filter
Show
All Teams
Bainbridge
Bellevue
Curtis
Eastlake
Eastside Catholic
Issaquah
King's Way
Lake Tapps
Lakeside
Mercer Island
Mukilteo
Northshore
Overlake
Puyallup
Seattle Prep
Skyline
Stadium
Tacoma
Tahoma
Vashon
Alpharetta
Blanchet
Burnaby
Castle View
Centennial
Churchill
Claremont
Columbine
Dallas Jesuit
Garfield
Guilderland
Jesuit
Lake Oswego
Lake Washington
Lakeland/Panas
Lakeridge
Liberty
Liberty (OR)
Lincoln
Littleton
Lynnwood
Mahopac
Meridian
Nathan Hale
New Westminister
Palo Verde
Plano
Roosevelt
Sheldon
Snohomish
Sunset
Timberline
West Linn
Wilson
Wilsonville
Woodinville
Northeast
Southwest
Schedule
Date
Time
Teams
Location
Official(s)
Fri 3/12/2010
5:30p
(NL) Tahoma 10 at
Churchill 11
Oregon
Out of League -
8:00p
(NL) Jesuit 6 at
Bellevue 10
Bellevue HS
Eddie Travers
Rob Quello
8:00p
Mercer Island 15
at Mukilteo 1
Kamiak HS
Jim OBrien
Christopher Sherman
8:00p
Northshore 13
at Skyline 10
Skyline HS
Andrew Assante
Michael Ellis
8:45p
Lake Tapps 6 at
Overlake 14
Marymoor Park #3
Edward Tharp
Mitchell Peebles
Sat 3/13/2010
3:00p
(NL) Jesuit 7 at
Issaquah 14
Issaquah HS
Michael Ellis
Andrew Assante
3:00p
(Pra)
Blanchet 0
and
Lakeside 0
Lakeside HS
Gene OHara
Steve McGlocklin
4:30p
(NL) Tahoma 7 at
Sheldon 11
Oregon
Out of League -
Mon 3/15/2010
5:00p
(NL) Seattle Prep 7 at
Snohomish 9
Harvey Field
Duplicate Game -
Tue 3/16/2010
5:00p
Northshore 10 at
Overlake 14
Overlake School
Edward Tharp
Marcus Chen
7:00p
Lake Tapps 12 at
Vashon 13
Vashon Island HS
Peter Mafteiu
John Wherry
7:30p
Bellevue 13
at Eastlake 4
Eastlake HS
Adam Smith
Rob Quello
8:00p
Eastside Catholic 0 at
Skyline 15
Skyline HS
Andrew Assante
Rich Burke
Wed 3/17/2010
5:00p
Mercer Island 17
at Lakeside 2
Lakeside HS
Michael Ellis
Steve McGlocklin
7:00p
Tacoma 7 at
Seattle Prep 8
Georgetown Fields
Joseph DiChiaro III
Adam Smith
8:00p
Issaquah 15
at Mukilteo 1
Kamiak HS
Jim OBrien
Mitchell Peebles
Thu 3/18/2010
6:00p
Bainbridge 21
at Lake Tapps 1
Bonney Lake HS
Eddie Travers
Keith MacFie
8:00p
Stadium 2 at
Curtis 16
Curtis HS
Mike James
Brian Main
Fri 3/19/2010
5:00p
Issaquah 11
at Overlake 6
Overlake School
Rich Burke
Kurt Zumdieck
7:00p
Skyline 12
at Seattle Prep 3
Georgetown Fields
Erik Smith
Brian Main
7:00p
Tacoma 9
at Vashon 7
Vashon Island HS
Peter Mafteiu
Keith MacFie
8:00p
Bellevue 20
at Eastside Catholic 7
Eastside Catholic HS
Michael Ellis
Eddie Travers
Sat 3/20/2010
2:00p
Mercer Island 13
at Bainbridge 0
Bainbridge HS
Jim Franklin
Erik Smith
5:00p
Stadium 4 at
King's Way 11
Columbia River HS
Brent Soo Hoo
John True
8:00p
Tahoma 4 at
Curtis 12
Curtis HS
Mike James
Peter Mafteiu
8:00p
Eastlake 8 at
Mukilteo 9
(Overtime)
Kamiak HS
Edward Tharp
Christopher Sherman
Mon 3/22/2010
5:00p
Curtis 13
at Tacoma 7
Cirque-Bridgeport Park
Peter Mafteiu
John Wherry
5:30p
Bainbridge 12
at Stadium 2
Mason Middle School
Aaron Koransky
Brian Main
7:45p
Eastside Catholic 3 at
Eastlake 9
Eastlake HS
Andrew Assante
Elliott Thompson
8:00p
Lakeside 2 at
Issaquah 13
Issaquah HS
Harlan Worden
Michael Ellis
8:00p
Northshore 7 at
Mercer Island 19
Mercer Island HS
Adam Smith
Erik Smith
Tue 3/23/2010
8:00p
Skyline 6 at
Bellevue 11
Bellevue HS
Adam Smith
Craig Poole
Wed 3/24/2010
7:00p
Curtis 18
at Seattle Prep 8
Georgetown Fields
Joseph DiChiaro III
Eddie Travers
Thu 3/25/2010
4:00p
Overlake 6 at
Bellevue 16
Wilburton Hill Park
Jim Franklin
Steve McGlocklin
5:00p
Mukilteo 8 at
Lakeside 9
(Overtime)
Lakeside HS
Jim OBrien
Elliott Thompson
5:30p
Tahoma 3 at
Stadium 4
(Overtime)
Mason Middle School
Mike James
Brian Looper
7:00p
Eastlake 4 at
Northshore 10
Bothell HS
Edward Tharp
Joseph DiChiaro III
Fri 3/26/2010
4:00p
(Exh) Lakeridge 7 at
Claremont 8
(Overtime)
Islander MS
Erik Smith
Andrew Assante
4:00p
(NL)
Palo Verde 14
at Curtis 6
Mercer Island HS
Aaron Koransky
Jim OBrien
6:00p
(NL)
New Westminister 14
at Bainbridge 2
Islander MS
Marcus Chen
Stan Kosick
6:00p
(NL)
Lincoln 15
at Issaquah 9
Mercer Island HS
Erik Smith
Adam Smith
7:00p
(NL)
Eastside Catholic 9
at Roosevelt 7
Lower Woodland #7
Duplicate Game -
8:00p
Seattle Prep 1 at
King's Way 12
Columbia River HS
Bob Weyer
Fred Zensen
8:00p
(NL) Timberline 7 at
Skyline 9
Islander MS
Chris Long
Stan Kosick
8:00p
(NL) Sunset 3 at
Mercer Island 10
Mercer Island HS
Adam Smith
Joseph DiChiaro III
Sat 3/27/2010
10:00a
(Exh) Claremont 9 at
New Westminister 12
Mercer Island HS
Adam Smith
Harlan Worden
11:00a
(Exh)
Palo Verde 19
at Timberline 4
Bellevue HS
Andrew Assante
Brian Main
12:00p
(NL) Lincoln 11 at
Mercer Island 12
(Overtime)
Mercer Island HS
Erik Smith
Adam Smith
1:00p
(NL) Lakeridge 4 at
Bellevue 5
Bellevue HS
Andrew Assante
Harlan Worden
2:00p
(Exh)
Claremont 17
at Sunset 10
Islander MS
Elliott Thompson
Joseph DiChiaro III
2:00p
(NL)
New Westminister 13
at Skyline 2
Mercer Island HS
Brian Main
Erik Smith
3:00p
(NL)
Lakeland/Panas 12
at Issaquah 7
Bellevue HS
Peter Mafteiu
David Reichgott
Harlan Worden
3:00p
(NL)
Liberty (OR) 13
at Overlake 11
Overlake School
Ron Wright
4:00p
(NL) Timberline 7 at
Curtis 8
Islander MS
Erik Smith
Stan Kosick
4:00p
(NL)
Palo Verde 14
at Bainbridge 5
Mercer Island HS
Joseph DiChiaro III
Brian Main
5:00p
Tahoma 4 at
King's Way 10
Columbia River HS
Keith MacFie
Brent Soo Hoo
7:30p
Vashon 5 at
Puyallup 16
Sparks Stadium
Johnathan Ashley
Mike James
Sun 3/28/2010
10:00a
(Exh)
Palo Verde 14
at Lincoln 6
Islander MS
Ron Wright
Jesse Savage
10:00a
(Pra) Lakeland/Panas 8 and
Claremont 12
Mercer Island HS
Edward Tharp
Joseph DiChiaro III
12:00p
(Exh) Timberline 4 at
Sunset 17
Islander MS
Bowen Hadley
Mitchell Peebles
12:00p
(NL)
Lakeridge 12
at Bainbridge 6
Mercer Island HS
Edward Tharp
Joseph DiChiaro III
2:00p
(Pra) Lakeland/Panas 9 and
New Westminister 10
Mercer Island HS
Andrew Assante
Harlan Worden
4:00p
(NL) Mukilteo 5 at
Meridian 8
Idaho
Out of League -
Mon 3/29/2010
5:00p
(NL) Mukilteo 0 at
Centennial 1
(Forfeit)
Idaho
Out of League -
8:00p
(NL)
Lakeland/Panas 9
at Bellevue 8
Bellevue HS
Chris Long
Michael Ellis
Tue 3/30/2010
5:00p
(NL)
Issaquah 11
at Castle View 5
Colorado
Out of League -
8:00p
Tacoma 19
at Lake Tapps 8
Bonney Lake HS
Matthew McCarthy
Mitchell Peebles
Wed 3/31/2010
5:00p
Eastside Catholic 2 at
Overlake 15
Overlake School
David Reichgott
Mitchell Peebles
7:00p
(NL)
Mercer Island 7
at Mahopac 3
New York
Out of League -
7:00p
Bellevue 18
at Vashon 1
Vashon Island HS
Kurt Zumdieck
Brian Main
Thu 4/1/2010
5:00p
Lakeside 10
at Tacoma 7
Cirque-Bridgeport Park
Peter Mafteiu
Craig Poole
7:00p
(NL)
Issaquah 13
at Littleton 4
Colorado
Out of League -
7:00p
(NL)
Mercer Island 8
at Lakeland/Panas 6
New York
Out of League -
8:00p
Lake Tapps 5 at
Eastside Catholic 13
Eastside Catholic HS
Harlan Worden
Brian Main
Fri 4/2/2010
TBD
(NL) Skyline 8 at
West Linn 9
Oregon
Out of League -
1:00p
(NL)
Issaquah 9
at Columbine 8
Colorado
Out of League -
7:00p
Vashon 4 at
Curtis 16
Curtis HS
Mike James
Peter Mafteiu
7:30p
(NL)
Mukilteo 10
at Snohomish 6
Glacier Peak HS
Duplicate Game -
Sat 4/3/2010
TBD
(NL) Skyline 2 at
Sunset 14
Oregon
Out of League -
4:00p
(NL)
Mercer Island 12
at Guilderland 5
New York
Out of League -
7:30p
Tahoma 9 at
Puyallup 13
Sparks Stadium
David Blethen
Mitchell Peebles
Tue 4/6/2010
7:00p
(NL) Woodinville 5 at
Northshore 11
Bothell HS
Sean Upchurch
Kurt Zumdieck
7:00p
(NL) Lynnwood 6 at
Tahoma 10
Maple View MS
Craig Poole
Aaron Koransky
Thu 4/8/2010
11:00a
(NL) Bellevue 6 at
Alpharetta 7
(Overtime)
Texas
Out of League -
5:30p
Mukilteo 8
at Stadium 4
Mason Middle School
Matthew McCarthy
Craig Poole
7:30p
Puyallup 10 at
Bainbridge 11
Bainbridge HS
Aaron Koransky
Erik Smith
7:30p
Skyline 11
at Eastlake 2
Eastlake HS
Adam Smith
Brian Main
Fri 4/9/2010
6:00p
(NL)
Bellevue 7
at Dallas Jesuit 3
Texas
Out of League -
7:30p
King's Way 7 at
Bainbridge 9
Bainbridge HS
Erik Smith
Keith MacFie
8:00p
Mercer Island 9
at Issaquah 7
Issaquah HS
Michael Ellis
Harlan Worden
Sat 4/10/2010
1:00p
(NL)
Bellevue 11
at Plano 0
Texas
Out of League -
5:00p
King's Way 9
at Mukilteo 6
Kamiak HS
Kurt Zumdieck
Stan Kosick
7:00p
(NL)
Lynnwood 11
at Eastside Catholic 8
Eastside Catholic HS
Harlan Worden
Mitchell Peebles
Tue 4/13/2010
5:00p
Bainbridge 17
at Tacoma 6
Cirque-Bridgeport Park
Keith MacFie
Mitchell Peebles
7:00p
Skyline 14
at Vashon 7
Vashon Island HS
Peter Mafteiu
John Wherry
8:00p
Puyallup 18
at Lake Tapps 5
Bonney Lake HS
Mitchell Peebles
Craig Poole
8:00p
Northshore 12
at Mukilteo 7
Kamiak HS
Jim OBrien
Brian Main
Wed 4/14/2010
5:45p
(NL)
Seattle Prep 13
at Nathan Hale 4
Jane Addams MS
Duplicate Game -
7:30p
Tahoma 7 at
Eastlake 8
Eastlake HS
Justin Jones
Rich Burke
8:00p
Eastside Catholic 3 at
Issaquah 17
Issaquah HS
Harlan Worden
Andrew Assante
Thu 4/15/2010
7:00p
Curtis 7 at
Northshore 12
Bothell HS
Adam Smith
Erik Smith
7:30p
Bainbridge 7 at
Bellevue 8
Bellevue HS
Craig Poole
Rob Quello
8:00p
Tacoma 7 at
Mukilteo 12
Kamiak HS
Jim OBrien
Brian Main
Fri 4/16/2010
6:00p
Vashon 4 at
King's Way 12
Columbia River HS
Keith MacFie
Bob Weyer
6:00p
Eastside Catholic 5 at
Stadium 12
Mason Middle School
Mike James
John Wherry
7:00p
Lakeside 14 at
Tahoma 15
(Overtime)
Maple View MS
Peter Mafteiu
Rich Burke
8:00p
Seattle Prep 0 at
Issaquah 15
Issaquah HS
Andrew Assante
Michael Ellis
8:00p
Puyallup 2 at
Mercer Island 10
Mercer Island HS
Chris Long
Steve McGlocklin
Sat 4/17/2010
3:00p
Tacoma 5 at
Puyallup 13
Sparks Stadium
Aaron Koransky
Erik Smith
5:00p
Eastlake 4 at
King's Way 8
Columbia River HS
Keith MacFie
Brent Soo Hoo
7:00p
(NL) Bainbridge 3 at
West Linn 9
Oregon
Out of League -
Sun 4/18/2010
5:00p
(NL) Bainbridge 3 at
Lincoln 12
Oregon
Out of League -
Mon 4/19/2010
7:30p
Northshore 8 at
Bainbridge 16
Bainbridge HS
Erik Smith
Keith MacFie
8:00p
Mukilteo 6 at
Bellevue 15
Bellevue HS
Aaron Koransky
Sean Upchurch
8:00p
Seattle Prep 2 at
Puyallup 12
Bonney Lake HS
Craig Poole
Mike James
Tue 4/20/2010
5:00p
Tacoma 11 at
Overlake 12
Overlake School
Marcus Chen
Kurt Zumdieck
7:00p
Tahoma 7 at
Eastside Catholic 8
Eastside Catholic HS
Harlan Worden
Brian Main
7:00p
Lakeside 18
at Lake Tapps 12
Game Farm Park
John Wherry
Mike James
7:30p
Stadium 4 at
Eastlake 13
Eastlake HS
Kurt Zumdieck
Mike Benjamin
Wed 4/21/2010
6:00p
Vashon 0 at
Mercer Island 19
Mercer Island HS
Erik Smith
7:00p
Bellevue 11
at Seattle Prep 5
Georgetown Fields
Brian Main
Adam Smith
8:00p
Skyline 11
at Curtis 10
Curtis HS
Aaron Koransky
Craig Poole
8:00p
Puyallup 7 at
Issaquah 11
Issaquah HS
Andrew Assante
David Reichgott
Thu 4/22/2010
5:00p
Eastside Catholic 7 at
Tacoma 13
Bellarmine Prep
Aaron Koransky
John Ribary
6:00p
Overlake 7
at Stadium 1
Mason Middle School
Keith MacFie
John Wherry
7:00p
Mukilteo 10
at Tahoma 6
Maple View MS
Peter Mafteiu
Craig Poole
7:30p
Lake Tapps 2 at
Eastlake 11
Eastlake HS
Michael Ellis
Rich Burke
Fri 4/23/2010
6:00p
King's Way 10 at
Lakeside 11
(Overtime)
Lakeside HS
Adam Smith
Jim OBrien
7:30p
Issaquah 5
at Bainbridge 2
Bainbridge HS
Chris Long
Michael Ellis
8:00p
Seattle Prep 2 at
Mercer Island 19
Mercer Island HS
Harlan Worden
Sat 4/24/2010
1:00p
King's Way 10
at Tacoma 4
Bellarmine Prep
Brian Main
John Wherry
7:00p
Vashon 4 at
Northshore 15
Bothell HS
Rich Burke
Kurt Zumdieck
7:00p
Lakeside 15
at Eastside Catholic 12
Eastside Catholic HS
Andrew Assante
7:30p
Skyline 14
at Puyallup 9
Bonney Lake HS
Brian Main
Mike James
Mon 4/26/2010
5:00p
Mercer Island 18
at Overlake 1
Overlake School
Marcus Chen
Peter Sandford
6:15p
(NL)
Northshore 14
at Lake Washington 13
(Overtime)
Lake Washington HS
Duplicate Game -
8:00p
Curtis 4 at
Bellevue 11
Bellevue HS
Harlan Worden
Jim OBrien
Tue 4/27/2010
7:00p
Vashon 3 at
Bainbridge 16
Bainbridge HS
Mark Jacques
Keith MacFie
7:00p
Tacoma 14
at Tahoma 10
Maple View MS
Peter Mafteiu
John Ribary
8:00p
Mukilteo 6 at
Skyline 13
Skyline HS
Brian Main
Michael Ellis
Wed 4/28/2010
5:00p
Overlake 15
at Lakeside 10
Lakeside HS
Elliott Thompson
Peter Bonoff
7:00p
Eastside Catholic 7 at
Northshore 20
Bothell HS
Christopher Sherman
Kurt Zumdieck
7:00p
Lake Tapps 3 at
Seattle Prep 16
Georgetown Fields
Adam Smith
Brian Main
8:00p
Eastlake 3 at
Issaquah 11
Issaquah HS
Harlan Worden
8:00p
Stadium 4 at
Puyallup 16
Sumner HS
Aaron Koransky
John Ribary
Thu 4/29/2010
6:00p
(NL)
King's Way 16
at Wilson 0
Oregon
Out of League -
8:00p
Curtis 20
at Lake Tapps 2
Game Farm Park
Rob Quello
Mike James
Fri 4/30/2010
5:00p
Bellevue 15
at Lakeside 8
Lakeside HS
David Reichgott
Peter Bonoff
5:00p
Eastlake 6 at
Overlake 7
Overlake School
Andrew Assante
6:00p
Seattle Prep 7 at
Stadium 8
Mason Middle School
Mike James
John Wherry
7:00p
Issaquah 16
at Northshore 6
Inglemoor HS
Edward Tharp
7:00p
Bainbridge 12
at Tahoma 8
Maple View MS
Eddie Travers
Rich Burke
8:00p
Mukilteo 14
at Eastside Catholic 8
Eastside Catholic HS
Peter Mafteiu
Andrew Assante
Sat 5/1/2010
4:00p
Skyline 8 at
Mercer Island 12
Mercer Island HS
David Reichgott
Brian Main
8:00p
Curtis 11 at
King's Way 14
Columbia River HS
Brent Soo Hoo
Bob Weyer
Tue 5/4/2010
5:00p
Eastlake 8
at Tacoma 4
Cirque-Bridgeport Park
Peter Mafteiu
John Wherry
5:00p
Stadium 8 at
Lakeside 13
Lakeside HS
Elliott Thompson
Peter Bonoff
7:30p
Bainbridge 12
at Skyline 9
Skyline HS
Adam Smith
Andrew Assante
8:00p
Puyallup 4 at
Bellevue 15
Bellevue HS
Harlan Worden
Chris Long
8:00p
Mercer Island 17
at Curtis 2
Curtis HS
Craig Poole
Mike James
Wed 5/5/2010
7:00p
Mukilteo 9
at Lake Tapps 2
Bonney Lake HS
Mike James
John Wherry
7:00p
Northshore 12
at Seattle Prep 4
Georgetown Fields
Brian Main
Mitchell Peebles
7:00p
Overlake 11
at Tahoma 4
Maple View MS
Harlan Worden
John Ribary
7:00p
Issaquah 14
at Vashon 1
Vashon Island HS
Peter Mafteiu
Thu 5/6/2010
5:00p
Stadium 3 at
Tacoma 9
Cirque-Bridgeport Park
John Wherry
Keith MacFie
Fri 5/7/2010
5:00p
Vashon 7 at
Seattle Prep 11
Georgetown Fields
Erik Smith
Kurt Zumdieck
5:00p
Northshore 12 at
Lakeside 16
Lakeside HS
Edward Tharp
Paul McKillop
8:00p
Issaquah 8 at
Bellevue 9
(Overtime)
Bellevue HS
Chris Long
Erik Smith
8:00p
Bainbridge 19
at Curtis 11
Curtis HS
Mike James
Eddie Travers
8:00p
King's Way 14
at Eastside Catholic 3
Eastside Catholic HS
Harlan Worden
Brian Main
8:00p
Eastlake 3 at
Mercer Island 6
Mercer Island HS
Andrew Assante
Elliott Thompson
Sat 5/8/2010
3:00p
Overlake 10 at
Skyline 11
Skyline HS
Elliott Thompson
Kurt Zumdieck
6:00p
King's Way 11 at
Puyallup 13
Sparks Stadium
Aaron Koransky
Mike James
7:00p
Lake Tapps 8 at
Tahoma 18
Maple View MS
David Reichgott
Sean Upchurch
Tue 5/11/2010
5:30p
(NL) Woodinville 0 at
Eastlake 10
Eastlake Comm Field
Kurt Zumdieck
Joseph DiChiaro III
7:00p
Tahoma 11 at
Vashon 12
Vashon Island HS
Keith MacFie
Brian Main
8:00p
Mercer Island 15
at Eastside Catholic 1
Eastside Catholic HS
Neal Ambrose
Peter Mafteiu
8:00p
Overlake 7
at Mukilteo 6
Mariner HS
Peter Bonoff
Paul McKillop
8:00p
Issaquah 11
at Skyline 4
Skyline HS
Michael Ellis
Harlan Worden
Wed 5/12/2010
6:30p
Lake Tapps 4 at
Stadium 11
Stadium HS
John Wherry
Mitchell Peebles
7:00p
Bellevue 13
at Northshore 9
Bothell HS
Joseph DiChiaro III
David Reichgott
7:00p
(NL) Garfield at Tahoma
Maple View MS
7:30p
Seattle Prep 4 at
Bainbridge 18
Bainbridge HS
Erik Smith
Keith MacFie
8:00p
Puyallup 10
at Curtis 9
Curtis HS
Mike James
Craig Poole
Thu 5/13/2010
7:30p
Lakeside 6 at
Eastlake 11
Eastlake HS
Edward Tharp
Elliott Thompson
8:00p
Curtis 2 at
Issaquah 10
Issaquah HS
Rob Quello
Brian Main
Fri 5/14/2010
7:00p
Puyallup 13 at
Northshore 14
Bothell HS
Brian Main
Joseph DiChiaro III
7:00p
King's Way 19
at Lake Tapps 3
Game Farm Park
Keith MacFie
Mitchell Peebles
7:00p
Seattle Prep 5 at
Tahoma 8
Maple View MS
Mike James
Kurt Zumdieck
7:00p
Stadium 12
at Vashon 7
Vashon Island HS
John Wherry
8:00p
Bellevue 5 at
Mercer Island 7
Mercer Island HS
Adam Smith
Erik Smith
Aaron Koransky
8:00p
Lakeside 9 at
Skyline 16
Skyline HS
Rob Quello
Peter Sandford
Sat 5/15/2010
4:00p
(NL) Lake Oswego 8 at
Bainbridge 10
Bainbridge HS
Erik Smith
Neal Ambrose
4:00p
Overlake 0 at
King's Way 1
(Forfeit)
Columbia River HS
Keith MacFie
Fred Zensen
Tue 5/18/2010
6:30p
(Pla) Tacoma 3 at
Skyline 19
Skyline HS
Harlan Worden
Michael Ellis
7:00p
(Pla) (bye) at Mercer Island
7:00p
(Pla) (bye) at King's Way
7:00p
(Pla) (bye) at Bainbridge
7:00p
(Pla) (bye) at Bellevue
Wed 5/19/2010
7:00p
(Pla) Stadium 4 at
Issaquah 16
Issaquah HS
Jim OBrien
Andrew Assante
8:00p
(Pla) Overlake 6 at
Curtis 7
Curtis HS
Aaron Koransky
Keith MacFie
8:00p
(Pla)
Northshore 17
at Puyallup 9
Sparks Stadium
David Reichgott
Joseph DiChiaro III
Fri 5/21/2010
7:00p
(Pla)
Issaquah 13
at King's Way 4
Columbia River HS
Brent Soo Hoo
Bob Weyer
7:00p
(Pla) Skyline 6 at
Bainbridge 15
Bainbridge HS
Keith MacFie
Joseph DiChiaro III
7:00p
(Pla) Northshore 7 at
Bellevue 16
Bellevue HS
Adam Smith
Erik Smith
8:00p
(Pla) Curtis 1 at
Mercer Island 19
Mercer Island HS
Harlan Worden
Jim OBrien
Wed 5/26/2010
7:00p
(Pla)
Bellevue 13
at Bainbridge 3
Bainbridge HS
Joseph DiChiaro III
Michael Ellis
8:00p
(Pla) Issaquah 2 at
Mercer Island 4
Mercer Island HS
Jim OBrien
David Reichgott
Sat 5/29/2010
7:30p
(Pla)
Bellevue 8
at Mercer Island 7
(Overtime)
Memorial Stadium
Jim OBrien
Aaron Koransky
Chris Long
The playoff tournament is online
This game has been postponed
This is a makeup game
WBLA website
Contact WBLA
narrow
|
wide
Printable page